Významný liberecký architekt se na rodil v Jaroměři, vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Liberci a po studiích pracoval v Československé správě silnic v Turnově.

Lanovka na Ještěd. Ilustrační foto.
Jak by měla vypadat lanovka na Ještěd? Výsledky ankety jsou jednoznačné

V 50. letech studoval v ateliéru vedeném profesorem Josefem Grusem. Po promoci v roce 1958 Binar nastoupil do Krajského projektového ústavu pro výstavbu měst a vesnic, kde pracoval deset let.

Celkem dvacet let navrhoval architektonická řešení legendárních Libereckých výstavních trhů, které byly obnoveny v roce 1956. Spolu se světoznámým architektem a nositelem Perretovy ceny Karlem Hubáčkem se stal zakládajícím členem projektově inženýrské organizace SIAL v Liberci. Až do roku 1973 se spolupodílel na projektu horského hotelu s vysílačem na Ještědu. Navrhl interiér budovy, která se později stala českou stavbou 20. století. Za tuto činnost obdržel v roce 2008 Poctu hejtmana Libereckého kraje, v roce 2022 pak Medaili města Liberce.

Karel Hubáček.
Karel Hubáček by oslavil stovku. V regionu si připomenou jeho odkaz a život

Jeho nejvýznamnější projekt byl návrh interiéru pro vysílač a hotel Ještěd. Mezi jeho další význemé návrhy patří Kino Máj v Doksech nebo Kolonáda v Teplicích.