Maminku malé Marušky, které v květnu budou čtyři roky, Deník vylosoval mezi hromadou tipů na nejpovedenější proměnu, jež přicházely začátkem února mailem na adresu redakce.

Lucie Šepsová bohužel chyběla 20. února na závěrečném večeru k Proměnám a přišla tak o setkání s jejich vítězkou, jejíž změnu image sama označila za nejzdařilejší. Kvůli pracovním povinnostem nemohla tehdy převzít svou výhru, kterou je wellness víkend pro jednu osobu v Lázních Teplice v Čechách.

Proto jsme se za ní do Šluknovského výběžku vypravili, abychom jí dárkový poukaz předali. Setkali jsme se s ní v sekretariátu varnsdorfské radnice, kde pracuje.

„Mám ráda změny k lepšímu," reagovala na otázku, čím ji projekt Proměny s Deníkem zaujal. „Ještě jsem nikdy nevyhrála nic pořádného. Výhra wellness víkendu mě moc překvapila a potěšila," neskrývala nadšení. Podle svých slov ještě nikdy wellness víkend neabsolvovala, jen jednou byla na týden ve slovenských lázních Smrdáky. „Očekávám odpočinek a pohodu," těší se na pobyt v teplických lázních.

Proměny bylo jich šest sledovala všechny v novinách, Děčínském deníku, které chodí v předplatném panu místostarostovi.

Proč hlasovala pro Helenu Steskovou z Teplic, jež byla nejstarší proměněnou účastnicí soutěže? „Všechny proměny byly zajímavé a dle mého názoru celkem zdařilé. Ale proměna paní Steskové byla úžasná byla to velká změna a hlavně změna k lepšímu. Velmi jí to slušelo," vysekla na dálku pochvalu vítězce.

Museli jsme se samozřejmě zeptat i na to, jestli sama uvažovala o změně vizáže: „Ano, ale je riziko svěřit se do rukou cizím lidem. Co když nebudou šikovní a nepovede se to nebo se mi změna nebude líbit? Co bych chtěla změnit… snad by mi ukázali nový styl oblékání, změnu účesu…"

Co ještě o sobě vítězka hlasovací soutěže prozradila? „Ráda čtu historické romány, mezi mé koníčky patří lyžování, výlety do přírody, v létě upřednostňuji jako nejoblíbenější sport odpočinek u vody spojený s opalováním a četbou," vyjmenovala své záliby mladá paní, která se chystá vyrazit do Teplic se svým manželem. „Sama určitě nepojedu. To jedno místo si připlatíme," je rozhodnutá.

Připomeňme ještě na úplný závěr to nejzákladnější o Proměnách s Deníkem, jejichž druhý ročník článkem o předání hlavní čtenářské výhry definitivně končí.

Tři měsíce, od listopadu 2012 do ledna 2013, jsme vám na stránkách severočeských Deníků přinášeli reportáže o proměnách celkem šesti do soutěže přihlášených a vybraných žen.

Postupně jsme pravidelně po čtrnácti dnech představovali dámy v pořadí: Věra Cabrnochová (Děčín), Daniela Jenčová (Ústí nad Labem), Helena Stesková (Teplice), Alice Kantoříková (Teplice), Jozefína Onuferová (Litoměřice) a Simona Janoušková (Pihel u Nového Boru).

S reportážemi v Deníku postupně vycházely i soutěžní otázky pro čtenáře. Ze správných odpovědí jsme šestkrát losovali a výhercům rozdali šest balíčků vlasové kosmetiky Redken.