První lyžaře přivítá areál 25. prosince ve večerních hodinách na sjezdovce a vleku F10. Od 28. prosince bude spuštěn provoz lanových drah Skalka, Nové pláně a Černý vrch a dále bude v provozu vlek Na hřeben z Plání ve Ski areálu Ještěd. Otevřeny a upraveny budou 28. prosince sjezdovky F10, Liberecká a Nové pláně. "Pro dopravu lyžařů z Plání zpět na Centrální parkoviště bude sloužit LD Skalka směrem dolů. Z parkovišť budou v provozu P1 a P3. Pokladny budou otevřeny všechny," upřesnil ředitel areálu na Ještědu Jan Svatoš.

Pro letošní rok je v areálu připraveno několik novinek. První z nich je otevření další pokladny na Centrálním parkovišti. Další novinkou bude skibus pro návštěvníky z Prahy od konečné stanice trasy metra v Letňanech přímo do skiareálu Ještěd.

Novinky spuštěné v loňské sezóně, mezi něž patřil dětský park Snow Kidz s pohyblivým kobercem, kolotočem a dalšími atrakcemi či ski bus zdarma na večerní lyžování od konečné tramvaje a zpět, budou samozřejmě v provozu i letos.

"I v letošní sezóně bude pro návštěvníky připraveno mnoho zajímavých akcí, mezi něž patří například poslední lednový den zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi v prostorách dětského parku a poté na sjezdovce F10, na programu budou ukázky práce Horské služby, představení techniky lyžařského areálu, ukázky z historie lyžování či veřejný závod v obřím slalomu, celý program bude zakončen diskotékou a ohňostrojem," dodal Svatoš.

Ski areál Ještěd nabízí provozní dobu denně od 8.30 do 16.00 hodin a večerní lyžování od 18.00 do 21.00 hodin.

Další sjezdovky jsou v současné době uzavřeny, jakmile to počasí dovolí, bude zahájeno jejich intenzivní zasněžování tak, aby se sjezdovky mohly být co nejdříve k dispozici našim návštěvníkům.