Kitzbühel na Ještědu? V moderní lyžařské středisko evropských parametrů by se mohl během následujících sezón proměnit areál na Ještědu. Město Liberec plánuje pronajmout zimní středisko velkému investorovi, firmě TRM (Tatry Mountain Resor), která patří k největším poskytovatelům horských turistických služeb ve střední Evropě.

Liberec je v hledáčku

„Momentálně jsme v balíku několika jejich investičních záměrů, takovýto investor je pro nás unikátní šance," ujistil primátor města Tibor Batthyány s tím, že by společnost investovala do Ještědu stovky miliónů.

Návštěvníci střediska by se tak mohli dočkat například rozšíření některých služeb či rekonstrukcí. „Jejich pojetí je široké, berou to jako součást zábavního průmyslu," dodal Batthyány s tím, že společnost TRM provozuje kromě lyžařských atrakcí také například aquaparky. „Investor by měl o areál zájem už od ledna, ale vzhledem k okolnostem se to podaří nejspíš až na jaře," doplnil primátor.

Opatrnost je na místě

Podle primátora by se jednalo pouze o areál na Ještědu, běžecký ve Vesci by zůstal v kompetencích města.

Město už jednou areál pronajímalo, a to společnosti Snowhill, spolupráce však dopadla špatně. „To nás vede k obezřetnosti. Jednání probíhají, zatím ale není jisté, zda dojde k dohodě," uvedla předsedkyně představenstva Sportovního areálu Ještěd (SAJ) Zuzana Kocumová pro ČTK.

Firma Snowhill podepsala smlouvu o pronájmu v roce 2006, postavila zde tři lanovky a čtyři vleky, ale po dvou letech provozování nabídla areál zpět městu, které jej přijalo i s dluhem 250 milionů. Od té doby je provozovatelem Ski areál Ještěd, akciová společnost města. V současnosti nabízí areál na Ještědu 9,2 km sjezdařských tratí, dvě čtyřsedačkové, jednu dvousedačkovou a jednu kabinovou lanovku a celkem pět vleků.