Podle mluvčí jablonecké nemocnice Petry Hybnerové se v tamní porodnici narodily během silvestra tři děti. „Poslední miminko roku 2019 přišlo na svět těsně před půlnocí a je to chlapeček,“ uvedla Hybnerová. Jak informovala, v uplynulém roce se narodilo v tamní porodnici 1 552 dětí. Chlapců bylo loni 786 a dívek 766, dvojčat 7. Nejtěžším dítětem narozeným v loňském roce je chlapeček, který vážil 5,27 kg a měřil 56 cm.

„Pět dětí se narodilo mimo porodní sál, v sanitce nebo autě, když rodiče nestihli dojet do porodnice. Rodičce běžel pomoci buď zdravotnický personál z naší nemocnice, pokud byla maminka již v areálu nebo zasahovala zdravotnická záchranná služba,“ vzpomenula Petra Hybnerová.

Častými jmény pro novorozence z Jablonce nad Nisou jsou Natálka, Rozárka, Eliška, Ema, z klučičích jmen Adam, vrací se však jména jako František či Antonín. „Moderní se začíná stávat Stela,“ řekla mluvčí nemocnice.

Jak avizovala, očekávané první miminko roku 2020 přivítají ve čtvrtek 2. ledna v 10:00 hodin primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský, zástupci Sboru pro občanské záležitosti a ředitel nemocnice Vít Němeček.

Ilustrační foto.
Silvestr: Alkohol, exploze pyrotechniky, rvačky