Stejně jako u předchozích úspěšných odchovů bílých tygrů v letech 2002 a 2012, se zoo Liberec rozhodla svěřit výběr jmen pro malá tygřata do rukou široké veřejnosti.

Podle mluvčího liberecké zoo Jana Kubánka by by zahrada chtěla získat důstojně znějící jména. „Měla by mít vztah k libereckému chovu těchto šelem, či původem odkazovat na domovinu tygra indického," popsal. Složení pohlaví dvojice tygřat není v tomto okamžiku ještě známé. Návrhy by proto měly obsahovat jedno mužské a jedno ženské jméno. Lidé je mohou posílat do soboty 30. dubna 2016. Pojmenování z nich pak zoo vybere během května.

Křtiny mláďat se uskuteční v liberecké zahradě v sobotu 21. května 2016. Autor či autoři vítězných návrhů jmen budou odměněni nejen účastí na křtinách a upomínkovými předměty, ale obdrží rovněž poukazy na komentovanou prohlídku a oběd 
v restauraci Formanka.

Návrhy mohou lidé posílat na e.mail:. marketing@zooliberec.cz. Inspiraci pro budoucí jména může poskytnout i schéma rodokmenu chovu bílých tygrů na webu ZOO Liberec.

Zvláštní formu tygra indického má zahrada od roku 1994, úspěšný odchov se jí ale povedl jen dvakrát, v letech 2002 a 2012. Bílí tygři jsou nejpopulárnějšími a nejatraktivnějšími zvířaty v Liberci. Jejich bílé zbarvení je dáno částečným albinismem, kdy jim chybí oranžové barvivo. Z chovatelského hlediska nejsou sice nijak zvlášť cenní, díky své popularitě ale pomáhají zachraňovat skutečně ohrožené druhy zvířat.

Tygřata narozená na konci února nyní mohou návštěvníci zoo vidět hlavně na obrazovkách v prostoru vstupní budovy a pavilonu zooexpo. „Už se několikrát zjevila během otvírací doby i v expozici," uvedl Kubánek. Navenek zatím tygřata prospívají, jak mají. Do konce dubna by tygří duo mělo absolvovat velkou veterinární prohlídku, čipování a vakcinaci. „Zatím nevíme, kdy k tomu dojde. Matka se zatím od mláďat nechce vzdálit," dodal mluvčí.