Telefonát na tísňovou linku zněl tehdy 7. července 2015 hrozivě – dvě desítky dětí v bazéně letního tábora v Oparně dostaly zásah elektrickým proudem. Z celkového počtu 26 lidí, kteří byli v tu dobu v bazénu, bylo 23 dětí ve věku 5-8 let, zbývající zranění byli dospělí. Naštěstí nešlo nakonec o žádná vážná zranění.
„Na místo jsme vyslali tři záchranné jednotky. Z Lovosic, Litoměřic a Roudnice. Všichni zranění jsou podle mých informací při vědomí. Přesto jsme požádali Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje o evakuační autobus, kterým jsme zraněné převezli do nemocnice, kde pro jistotu podstoupí lékařské vyšetření," sdělil tehdy Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš.
Bazény v Oparně, kde došlo k zásahu elektrickým proudem.
Část dětí si podle něj stěžovala na brnění končetin. „Nešlo o žádný případ bezvědomí, šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně," doplnil Bureš.
Děti, jimž se nepříjemná událost stala, byly z Děčína. Tábor pořádal místní Dům dětí a mládeže na Teplické ulici. Podle policie mělo dojít k poruše na elektroinstalaci.

Mnohem tragičtější následky měla silná bouře z 23. července 2009. Tehdy se lesem u Stvolínek na Českolipsku přehnala silná bouře, která vyvracela stromy. Jeden z nich spadl na chlapce z dětského tábora v Malém Boru. Kolem místa tragédie tehdy silný vítr vyvrátil asi deset vzrostlých stromů.
Hoch z dětského tábora v Malém Boru utrpěl velmi těžké poranění hlavy, se kterým byl okamžitě vrtulníkem záchranné služby přepraven do Krajské nemocnice v Liberci. O chlapcův život bojovali lékaři z anesteziologicko-resuscitačního oddělení liberecké nemocnice celý týden. Jeho stav byl stabilizovaný, avšak velmi vážný. Svým zraněním nakonec podlehl.
K dalšímu neštěstí došlo 6. července roku 2020 na koupališti v Českém Dubu. Utopil se zde šestiletý chlapec, který se tu byl koupat v rámci letního tábora. „Krátce po půl páté odpoledne si všimla nezletilá dívka bezvládného těla nezletilého chlapce, které plavalo na vodní hladině, a společně se svými kamarádkami tohoto chlapce v bezvědomí vytáhla na břeh. Vše naznačuje tomu, že se před tím za dosud nevyjasněných okolností v koupališti topil,“ informovala tehdy policejní mluvčí Ivana Baláková.
Policie prověřování této tragédie ukončila s tím, že za smrt chlapce nese odpovědnost jeden z vedoucích tábora. Muž podle policie na místě u jednotlivých dětí vůbec neprověřil jejich plavecké schopnosti a nezajistil nad nimi ani dostatečný dozor, když byly ve vodě. Z pracovní smlouvy muže navíc vyplynulo, že nebyl oprávněn k tomu, aby s dětmi podnikal aktivity mimo základnu tábořiště. Neměl tedy s dětmi na koupališti vůbec být.
Soud muže za usmrcení z nedbalosti odsoudil podmíněně k dvouletému vězení a stanovil zkušební lhůtu v délce trvání tří let.

Poměrně častou příčinou toho, že na letní tábory míří sanity, jsou otravy z jídla. K takové události došlo například 3. července 2019 na letním táboře v Žerotíně na Lounsku. Desítky dětí zde postihly zažívací potíže.
Na padesát účastníků tábora obědvalo koprovou omáčku a večeřelo zapečené těstoviny. Obě jídla jsou podle hygieniků v létě riziková. „U zapečených těstovin není jistota, že vejce dostatečně tepelně upravíte,“ připomněla tehdy ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Po kontrole zázemí dětského tábora v Žerotíně se hygienici rozhodli zavřít nejen jeho kuchyni, ale celý tábor. Zdravotníci převezli děti na vyšetření, některé propustili krátce poté, další v nemocnici strávily noc.