Pětadvacetiletá Liberečanka se ráda věnuje outdoorovým aktivitám a tráví volný čas venku v přírodě. Díky svému nadšení a schopnostem postoupila do užšího výběru a ve finále zaujala komisi svou energií a originalitou nápadů. Stala se tak oficiální ambasadorkou tradiční české značky outdoorového vybavení.  

„Kdysi dávno jsem pronesla větu, že by bylo skvělé být jen v přírodě a nějakým způsobem se tím živit. Nečekala jsem, že se to může stát skutečností. Doufám, že si zlepším dovednosti na skialpech a v létě se těším na lezení skal,“ svěřila se Nikola Bergmanová. 

Její náplní práce se stalo objevování krás přírody v Čechách i v zahraničí. Bude chodit po horách, běhat po lesích, lézt po skalách, sjíždět hory, koupat se v jezerech, jezdit na kole nebo běhat na běžkách. Fotit, natáčet a psát. Sdílet své zážitky a organizovat je pro druhé. „Těším se na všechno! Je to přece práce snů. Těším se na nové zážitky a předávání mých zkušeností ostatním. Budu se snažit předat moji lásku k outdooru dalším lidem,“ zdůraznila Bergmanová. 

Vojtěch a Lucie Grunclovi
Dřevěné náušnice liberečtí manželé tvoří pro ženy, které mají rády les

Její kancelář tak nemá žádné zdi a lodičky na podpatku vyměnila za pohorky. Své zážitky z cest sdílí na sociálních sítích a přináší tak tipy, kam vyrazit na výlety. „Věřím, že se mi povede vybudovat komunitu skvělých dobrodruhů a zorganizujeme společné akce na horách,“ přiblížila své plány milovnice hor, která jejich kouzlu propadla před dvaceti lety. Ráda na horách chodí, běhá a zdolává ferraty. „Letos bych ráda zkusila i nějaké lezení na skalách. Mimo hory jezdím na kole, lyžích, běžkách nebo skialpech. Chtěla bych si prohloubit znalosti o ledovcích a na nějaký se konečně vydat na skialpech,“ doplnila. 

Snaží se plánovat alespoň týden dopředu, jaké aktivity chce dělat a kam pojede. Jak sama přiznala, stojí na pracovním začátku, a ještě nějaký čas potrvá, než se se vším sehraje. „Cítím ale, že jdeme dobrým směrem a vše se zvládne. Nyní se snažím vymýšlet zajímavý obsah a edukační videa,“ podotkla ambasadorka. 

Zatímco většina tráví ideální dovolenou odpočinkem a u moře, Nikola ráda vyrazí do přírody s batohem na zádech. Takto prochodila třeba Ukrajinu, Norsko nebo Zanzibar. „V budoucnu bych si pak ráda splnila sen přejít GR11, dálkovou trasu přes Pyreneje,“ uzavřela vyprávění Nikola.