Máte ve svém okolí nějakou výjimečnou ženu, kterou byste rádi ocenili? Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! V plném proudu jsou nominace na další ročník celonárodní soutěže Žena regionu.

Eva Barkmanová, předsedkyně českolipské Vesny pro onkologické pacienty, jejich rodiny a přátele, a Milana Petrásková, která v Dobříni u Roudnice nad Labem provozuje útulek Kočičí domov Sluníčko, se Ženou regionu staly v severních Čechách loni.

Projekt patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení života ve svém regionu.

„Nejde jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale o obyčejné ženy, o jejichž aktivitách nemá veřejnost ani tušení. Právě pro ně od roku 2009 vyhlašujeme soutěž, jejímž cílem je ocenit jejich úsilí," uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová.

O titul Žena regionu se mohou ucházet ženy v kategoriích: podnikání, politika a veřejná správa, vzdělávání, věda a výzkum, zdravotnictví a charitativní činnost, umění, kultura a sport. Záštitu nad letošním ročníkem převzal Senát a Asociace krajů České republiky.

Pokud jste vhodnou adeptkou nebo máte ve svém okolí někoho, jehož práci byste rádi ocenili, zapojte se do nominací. Můžete přihlásit svou přítelkyni, sestru, matku nebo kolegyni z práce. Silných příběhů výjimečných žen, které dokáží skloubit svou profesi, prospěšné aktivity i péči o rodinu, je v každém regionu nepochybně nespočet, jen se o jejich úsilí a obětavosti málo veřejně mluví.

Oceňte i vy obětavé ženy ve svém okolí a nominujte je do 1. března 2016 celonárodní soutěže. Více na www.zenaregionu.cz.