Autobusový dopravce Flixbus rozšiřuje trasy. Změna je skvělou zprávou především pro cestovatele z Liberce, nyní totiž mohou zájemci vyrazit až do Salcburku či Benátek. Vůbec poprvé tento dopravce pro cestující zajistí možnost dostat se až do Bibione a Lido di Jesolo na jadranském pobřeží. Cesty do těchto destinací jsou v plánu na období od 6. června do 11. září.

Ilustrační foto.
Vrtulník i hasiči. Příslušníci záchranných složek trénovali v náročném terénu

„Vyslyšeli jsme žádosti zákazníků a na sezonní linku do Benátek přidáváme také přímořská letoviska Bibione a Lido di Jesolo, linka Itálii zpřístupní z Liberce, Prahy i jižních Čech," uvedl mluvčí Flixbusu Tomáš Beránek.

Autobusová linka mířící do Itálie bude vyrážet z libereckého autobusového nádraží v 5:00 a o deset minut později bude nabírat cestující ze zastávky Fügnerova. Dále bude pokračovat přes Prahu, jižní Čechy a Rakousko a doveze své cestující až na pobřeží Itálie. Do Benátek spoj dorazí zhruba ve 20:00. Cesta zpět startuje v Benátkách Tronchetto v 8:15 a očekávaný návrat do Liberce je ve 23:05.

Záhony označují nově informační cedule.
Druhý pokus: Město muselo označit záhony cedulemi a doufá, že trvalky přežijí

Nejnižší cena za cestu do Benátek pak cestující z Liberce vyjde na necelých tisíc korun. Cena bude záviset na tom, s jak velkým časovým předstihem cestující jízdenku pořídí.

Mohlo by se vám líbit: Tunely i skočky. Nadšenci a jejich čtyřnozí parťáci soutěžili v Dlouhém Mostě

Zdroj: Jiří Louda