Vnitřní usnesení strany totiž zakazuje spojenectví s Korytářovou Změnou pro Liberecký kraj. Ani Změna není koalici s ODS nakloněna. Jediným, kdo ji v krajské vládě chtějí, tak zůstávají Starostové pro Liberecký kraj.

„Očekáváme, že po jejich páteční regionální radě dojde k vyjasnění. My o koalici s nimi stojíme," uvedl lídr SLK Martin Půta.  Důvodem je vyšší než těsně nadpoloviční většina hlasů, kterou by jinak bez ODS koalice měla. Řevnivost obou stran je ovšem problém, který nepřekonalo ani několik jednání u společného stolu.

Čtěte také: Za propad SOS prý můžou média

Změna nadále trvá na tom nestavět koalici s ODS. „Nebudeme vyjednávat se zákulisními hráči  v ODS a ČSSD. Nepovedeme žádná jednání 
s kmotry Radimem Zikou 
a Robertem Duškem, nadešel čas, aby tito pánové byli odstřiženi od veřejného dění," podmiňuje šéf Změny Jan Korytář další jednání. Tvrdí, že kdyby se strany obou těchto mužů zbavily a nastolily nový směr politiky, než jaký předváděli poslední dekádu v Liberci, byl by nakloněn s nimi jednat. Dřív však ne. „Až nastane obroda a přijdou noví lidé, pak se začneme bavit," dodává.