Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze pomohou rozhýbat děti

Liberecký kraj - Liberecký kraj obdrží od Českého olympijského výboru částku více než dvou milionů korun.

16.6.2015
SDÍLEJ:

Logo projektu Česko sportujeFoto: Deník

Rada kraje schválila smlouvu, která bude přínosem pro sportující mládež a jejich kluby. Český olympijský výbor totiž poskytne celkem 2 178 764 korun. „Peníze získal Český olympijský výbor od loterijních společností a zavázal se je použít výhradně na podporu sportu dětí a mládeže. Jsme rádi, že se Český olympijský výbor rozhodl pro jejich využití ve spolupráci s kraji a je na místě mu touto cestou poděkovat," uvedla Alena Losová, členka rady kraje pro rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Podle darovací smlouvy je částka půl milionu korun určena na projekt s názvem Česko sportuje Sazka Olympijský víceboj a Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, který díky sesbíraným datům ukázal, že děti z Libereckého kraje jsou sportovně nejzdatnější z celé republiky.

Sazka olympijský vícebojHlavním cílem je v průběhu tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků ZŠ, či odpovídajících ročníků gymnázií do plnění osmi disciplín. Zároveň má děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve volném čase. Podle statistik se totiž od roku 1995 zpětinásobil počet obézních dětí. Ty navíc u televize a počítače tráví v průměru 4,5 hodiny denně.

V minulém ročníku se do víceboje zapojilo v našem kraji celkem 8 720 žáků. Nejúspěšnější školou byla potom Základní škola v Desné. Díky tomuto úspěchu sem sportovat za dětmi přijela Denisa Rosolová nebo Miroslava Knapková.

Stejnou částkou přispěje i kraj

Zbývající část finančních prostředků ve výši 1 678 764 korun může kraj využít dle vlastního uvážení na podporu pravidelné sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže. „V současné době se budou připravovat podmínky na vytvoření Programu na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech v letošním roce," dodal ekonomický náměstek hejtmana Marek Pieter. Ty totiž teprve určí, jak a kdy mohou sportovní oddíly čerpat prostředky na svou činnost. Celé částka ovšem bude vyčerpána ještě letos.

Jednou z podmínek přijetí tohoto daru bylo, že Liberecký kraj využije na podporu sportu dětí a mládeže minimálně stejnou částku ze svého rozpočtu v roce 2015. Tato podmínka již byla splněna díky dotačním fondům přímé podpory.

Podmínky získání dotace co nejdříve

„Některé výklady novelizovaného zákona 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, poněkud komplikují poskytování dotací, ale věřím, že se podmínky programu podaří projednat v radě kraje na jejím zasedání 16. června. Následně zveřejníme výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace," dodala radní Alena Losová s tím, že podmínky programu budou stanoveny tak, aby co nejvíce omezily administrativu a kritéria pro přidělení dotací byla co možná nejjednodušší a nejtransparentnější.

Autor: Jan Žíla

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení