Liberečtí Bílí Tygři nedělní výhrou nad Plzní zaokrouhlili svůj bodový zisk na 84 bodů. Pojistili si tak 4. příčku a čtvrtfinále zahájí doma.

Čtvrtfinálovým soupeřem Severočechů bude stejně jako v roce 2006 českobudějovický Mountfield. Tehdy byl v souboji severu proti jihu úspěšnější soupeř. Reparát se pak Bílým Tygrům podařil v předminulé sezoně, když České Budějovice vyřadili v předkole play off. 1. a 2. čtvrtfinálový duel mezi Libercem a Českými Budějovicemi je na programu 8. a 9. března v liberecké Tipsport areně.

Statistiky základní části


Letošní základní část Tipsport extraligy byla pro Bílé Tygry velmi úspěšná v individuálních statistikách. Petr Nedvěd opanoval tabulku produktivity celé extraligy a s celkovým ziskem 61 kanadských bodů za 24 gólů a 37 asistencí stanovil i nový klubový rekord.

Zároveň se Petr Nedvěd stal historicky nejvíce bodujícím hráčem Bílých Tygrů. V libereckém dresu už zkušený centr nasbíral v utkáních dlouhodobé části extraligy celkem 179 bodů a odsunul tak Andreje Podkonického se 171 body na druhé místo dlouhodobých tabulek.

Zásluhou Marka Trončinského se logo Bílých Tygrů objevuje nejvýše i v produktivitě obránců. Třiadvacetiletý objev této sezony si ve 48 zápasech základní části připsal na své konto 28 kanadských bodů.

I Marek Trončinský tak stanovil nový klubový rekord. V produktivitě obránců překonal Martina Richtera a Valdemara Jiruše, kteří v sezóně 2005/2006 shodně nasbírali 26 kanadských bodů.

Ve statistikách najdeme hodně vysoko i brankáře Marka Pince. Zkušený gólman držel po celou dobu základní části procento úspěšnosti svých zákroků vysoko nad 90% hranicí a nakonec se s úspěšností 92,87% umístil na 4. příčce.  

Upozornil na sebe také obránce David Štich, který v jednatřiceti zápasech proseděl na trestné lavici celkem 154 minut a stal se 2. nejtrestanějším hráčem základní části extraligy.

Jen o trestnou minutu více si na své konto připsal vítkovický Marek Malík. (mk)