V Ústeckém kraji to bylo na Děčínském Sněžníku, kde meteorologové naměřili 29,9 stupně Celsia. V Libereckém kraji padl rekord ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku, kde bylo 32,3 stupně. Uvedla toLenka Musilová z ústecké pobočky Českého meteorologického ústavu.

Na Děčínském Sněžníku ve výšce 723 metrů nad mořem byl rekord překonán druhý den po sobě. V pátek rtuť teploměru vystoupila na 29,7 stupně, v sobotu bylo ještě o dvě desetiny stupně více. Vůbec nejtepleji v Ústeckém kraji bylo v sobotu v Doksanech na Litoměřicku, která patří k nejteplejším místům regionu. Meteorologové tady naměřili 34,5 stupně Celsia. Rekord pro tento den ale nepadl, ten je 34,8 stupně.

Ve Stráži pod Ralskem v sobotu bylo 32,3 stupně, padnul tak rekord z roku 2006, kdy rtuť teploměru vystoupila na 30,9. Meteorologové ale upozorňují, že na zdejší stanici se měří méně než 20 let. Vůbec nejtepleji v Libereckém kraji bylo v Doksech na Českolipsku, a to 34 stupňů. Ani tady ale nebyl rekord překonán. Maximum pro tento den je zde 35,9 stupně.