Sněhu je ale na většině míst stále dostatek, na sjezdovkách je od 15 do 70 centimetrů mokrého či technického sněhu. Výjimkou jsou Lužické hory.

"Pokud je dost technického, tak je to dobré. Pokud je přírodní, tak to začíná být špatné," uvedl ředitel Ski bižu Pavel Bažant. Společnost provozuje v Jizerských horách tři areály. V Bedřichově, který je hodně závislý na přírodním sněhu, je v provozu už jen Malinovka. V dětském středisku na Severáku jsou sjízdné dvě třetiny tratí a celý je otevřený největší areál hor, jenž je na Tanvaldském Špičáku.

V Jizerských horách je v plném provozu i Černá Říčka nebo Kořenov-Rejdice. Lyžovat se dá také v Příchovicích nebo Josefově Dole. Podle ředitele skiareálu na Ještědu Jana Svatoše současné podmínky připomínají polovinu března. "Není to tuhá zima, ale je to stále dobré," uvedl. Mimo provoz jsou na Ještědu jen Pláně. "Potřebovali bychom ještě den až dva mrazů," dodal.

V největším středisku v kraji, v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, se dnes uzavře Studenov. Je zcela závislý na přírodním sněhu. "Bohužel nám odtekl," řekl ředitel skiareálu Michal Kopecký. V provozu ale zůstanou obě lanovky i některé vleky v areálu Horní Domky. Lyžovat se tak dá na bezmála tříkilometrové modré sjezdovce, jež vede z vrcholu Lysé hory.

V nedalekém Harrachově jsou podmínky nadále velmi dobré, v provozu je celý skiareál. "Vše je perfektně upravené. Oteplilo se sice na nějakých pět šest stupňů, ale na sjezdovkách to zatím moc znát není," řekl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč. Pro běžkaře je v Harrachově upravený základní okruh. Upravené stopy jsou i na dalších místech v Krkonoších, sjízdná je i magistrála v Jizerských horách. "I přes oteplení jsou podmínky dobré, i když někde jsou ve stopě jehličky či kaluže," uvedla za Jizerskou o.p.s. Silvie Kalinová. Protože je sníh mokrý, společnost v posledních dnech stopy rolbou neupravovala, aby jim neuškodila. "Dnes by mělo přituhnout, tak snad budeme moci některá místa upravit," dodala.

Lužická 30 nebude

Jediný lyžařský vlek na Českolipsku v areálu Polevsko musel kvůli nedostatku sněhu pozastavit provoz už v úterý. Sněhu v Lužických horách rychle ubývá už od víkendu. Obleva také přerušila plány oddílu SKI Polevsko pořádat v sobotu tradiční závod na běžkách Lužická 30.