Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podzimní veletrh Zahrada Čech je už připraven

Litoměřice - Zdejší výstaviště prochází posledními přípravami před zahájením podzimního veletrhu Zahrada Čech. Pořadatelé už mají zaregistrováno přes 420 přihlášených prodejců a vystavovatelů a přiblížili se tak loňské účasti. Akce svým obsahem a doprovodným programem slibuje návštěvníkům dobrý nákup a odpovídající služby.

10.9.2015
SDÍLEJ:

Návštěvníci Zahrady Čech obdivují na soutěžní přehlídce okrasných zahrad, co všechno lze při jejich tvorbě uplatnit. Vedle přírodního materiálu využijí například i plasty. Foto: Deník/Karel Pech

Brány veletrhu se otevírají už tento pátek a budou otevřeny až do 19. září. „Minulý pátek vyhodnotila odborná porota vedená architektem Davidem Vávrou okrasné zahrady přihlášené do 3. ročníku soutěže Nejkrásnější zahrada. Letos se o ceny uchází 12 zahrad. Autoři měli na realizaci půl roku času, ale většina je připravila v zadní části areálu během posledních dvou týdnů.

Komise vybrala do užšího finále pět návrhů, z něho vyšel vítězně projekt zahradního architekta Maxima Turby nazvaný Zahrada s pokojíčkem, bambusy a objektem, která pojí odpočinek rodičů s aktivním zapojením vynalézavých dětí všude kolem nich. Na 2. místě skončil Jakub Cigler, společnost Architekti, a na 3. místě Filip Zikmund z Garde Art," uvedla Michaela Mokrá, manažerka obchodu společnosti Zahrada Čech.

Autoři zahrad využili opět řadu netradičních prvků, odpovídají tomu i originální názvy, jako je Díra v plotě, Krokodýl a chobotnice nebo Před pikolou za pikolou. Do soutěže se zapojili i zahradní architekti či firmy zabývající se realizací zahrad z Litoměřicka, jako je Jan Zasadil z firmy Zahrada na balkoně, Gabriel s. r. o. či Gardenlione s. r. o. Vítěz si polepší o hotovost a dvě vstupenky na zahradnickou show 2016 v Londýně. Okrasné zahrady můžou hodnotit během veletrhu i návštěvníci veletrhu.

Pořadatelé se návštěvníkům předem omlouvají, ale v důsledku sucha a neúrody hub byla zrušena jejich výstava s poradnou. Patro pavilonu G tak zůstane plně k dispozici včelařům. Ti připraví zajímavou expozici plnou osvěty s přičiněním SOU v Nasavrkách. V neděli 13. září se včelaři můžou vzdělávat na přednáškách v Modrém salonku od 10 hodin na téma Moderní způsoby včelaření a od 13.30 hodin Včelí produkty a apiterapie. Do 10. září si můžou návštěvníci koupit vstupenky za zvýhodněnou cenu v Informačním centru na Mírovém náměstí.

Autor: Václav Sedlák

10.9.2015
SDÍLEJ:
Unikátního provedení avantgardní skladby Harlekýn pro sólový klarinet, jejímž autorem je německý skladatel Karlheinz Stockhausen se ujme vynikající klarinetista Karel Dohnal.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Českolipský deník.

KRÁTCE: Na cyklostezku si v Ralsku ještě počkají. Centrum Lípy je rozkopané

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Výsledkový servis nejen z fotbalu

Českolipsko /FOTOGALERIE ZE STRÁŽE/ - Přinášíme tradiční výsledkový servis ze sportovních utkání různých soutěží, jež se odehrály o víkendu.

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

Česká Lípa – Českolipská nemocnice plánuje nákladné investiční akce, nad jejichž rámec chystá změny na porodním oddělení. Žádá o podporu i starosty.

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení