Ten opět představuje jedinečnou produkci regionálních výrobců, potravinářů, zemědělců a řemeslníků, jejichž produkty Liberecký kraj používá ke své prezentaci, jako dárky pro hosty či jako ceny.

„Liberecký kraj práci regionálních výrobců a řemeslníků dlouhodobě podporuje. Snažíme se, aby se dostala více do povědomí, a proto tímto způsobem naše místní výrobce propagujeme. Malým a středním podnikatelům tak pomáháme otevřít třeba nové možnosti a příležitosti," říká Vít Příkaský, člen rady kraje pověřený vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

Katalog je užitečnou inspirací pro každého, kdo hledá vhodný dárek, propagační předmět nebo jednoduše drobnost s regionální tematikou. „Ukazuje se, že pro zajímavou věc nebo pozornost není třeba chodit daleko, protože v Libereckém kraji mají regionální producenti rozhodně co nabídnout," dodává hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Na jaře se v multimediálním sále Krajského úřadu uskutečnila přehlídka všech přihlášených výrobců, jejichž produkty hodnotila a obodovala porota složená z odborníků i laiků od politiků až po úředníky. Právě předměty s největším ohlasem a nejvyšším počtem bodů byly nyní zařazeny do nejnovějšího katalogu.

V publikaci se prezentují držitelé značek Regionální výrobek Jizerské hory, Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj, Regionální produkt Český ráj, nebo Výrobek roku Libereckého kraje, Regionální potravina Libereckého kraje a Nositel tradice lidových řemesel.

Katalog vychází v elektronické podobě, která je ke stažení na webových stránkách Libereckého kraje.