Rezervace je nutná nejpozději tři dny před plánovaným termínem prohlídky. Dospělí zaplatí devět eur, děti do 14 let (včetně) šest eur. Nejbližší termíny jsou 25. listopadu a 16. prosince.

Více letů po Evropě

Až čtyřikrát týdně zajišťuje easyJet spojení na trase Drážďany Basilej. S Lufthansou se lze několikrát denně dopravit do Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu. Několikrát denně spojuje také Germanwings Drážďany s Kölnem/Bonnem a Stuttgartem. Také Air Berlin létá denně několikrát do Düsseldorfu a až čtyřikrát týdně do Norimberku a od února 2013 přímo do Palmy de Mallorca.

Přímořská letoviska

Pro milovníky slunce jsou v zimní sezoně na programu destinace u Středozemního moře, Atlantiku a Rudého moře. Na tureckou riviéru létají hned čtyři letecké společnosti Air Berlin, Freebird, Sky Airlines a Sun Express. Do zdejšího oblíbeného letoviska Antalye se cestující dostanou až osmkrát týdně. Air Berlin a Hamburg Airways navíc létají do dalších prosluněných destinací na Fuerteventuru, Gran Canaria, do Hurghady, na Lanzarote, Madeiru, Mallorcu a Teneriffe.

Novinky příštího léta

Se začátkem letního letového řádu 31. března 2013 doplní letový program z Drážďan nová přímá linka do Barcelony. Španělská letecká společnost Vueling bude do této metropole u Středozemního moře létat třikrát týdně. Po delší přestávce se na letový řád vrací Dubrovník. Společnost Croatia Airlines bude na pobřeží Jadranu létat od května 2013. Od června 2013 budou navíc v nabídce opět lety do Lamezia Terme v Itálii (s OLT Express).

Linka do Vnukova

Ruská letecká společnost Jakutija převedla své přímé lety z Moskvy-Vnukovo do Drážďan z čistě charterových spojů na linkový provoz. Proto si mohou tyto lety rezervovat všichni cestující. DVM-tour, která je v Rusku předním poskytovatelem zájezdů do České republiky, chce do budoucna své nabídky ještě intenzivněji kombinovat s pobyty v saské metropoli.

Jakutija nyní létá mezi Drážďany a Moskvou třikrát týdně (středa, pátek, neděle) se strojem 737. Letadlo přistává v 11.45 hodin v Sasku a ve 12.55 hodin odlétá zpět do ruského hlavního města. Let trvá 2 hodiny a 45 minut. Vnukovo je vlakem Aeroexpress spojeno s přestupní stanicí metra Kievskaja.

Jakutija Airlines z Republiky Sacha

Jakutija nabízí jednosměrné letenky od 200 do 220 eur (economy) či 500 až 520 eur(business). Zpáteční letenku lze zakoupit za cenu od 345 eur (economy), 895 eur stojí business. Kromě toho lze rezervovat sezonní akční ceny.

„Rusko je pro Drážďany důležitým turistickým trhem, který má i nadále velký potenciál růstu. Posílení přímých linek mezi Moskvou a Drážďany díky novým linkovým letům společnosti Jakutija Airlines a jejímu dobrému napojení na velké části Ruska dále zlepší dostupnost našeho regionu pro hosty z Ruska a zvýší tak i jeho atraktivitu," říká Dr. Bettina Bunge, jednatelka společnosti Dresden Marketing.

Jakutija Airlines je letecká společnost z Republiky Sacha (také Jakutsko), která patří do ruského Dálněvýchodního federálního okruhu. Jejími základními letišti je Jakutsk, Moskva-Vnukovo a Krasnodar. Tato letecká společnost má zastoupení ve více než 30 městech v Rusku a zahraničí.

Užitečné informace

- Od 1. listopadu provozuje společnost Student Agency autobusovou linku z Prahy a Ústí nad Labem přímo na letiště Dresden International. Pětkrát denně se cestující dopraví z Prahy za necelé tři hodiny a z Ústí za zhruba hodinu přímo k terminálu.

- Prohlídky v češtině kontakt na rezervaci: information@dresden-airport.de.

- Rezervace letenek ruské letecké společnosti Jakutija je možná také na www.yakutia.aero.

- Letecké zájezdy z Drážďan mohou cestující z Česka rezervovat na airstop.cz, ckneckermann.cz, dovolena.cz, expecta.cz, invia.cz, itsbilla.cz a nacesty.cz. Přímo na místě nabízí drážďanský cestovní trh v terminálu letiště vše, co si srdce cestovatele žádá (denně od 10.00 do 19.00 hodin).

- Cestující, kteří přijedou vlastním autem, mohou na letišti parkovat za výhodné ceny. Jen v krytém parkovišti je k dispozici zhruba 2900 parkovacích míst, která jsou blízko terminálu.

- Jako speciální pozornost obdrží cestující z Česka v mnoha českých cestovních kancelářích a na informační přepážce v terminálu parkovací kupony (nelze uplatnit online!) v hodnotě 15 eur (platí od 7 dnů parkování v tarifu „Classic") a 30 eur(od 14 dnů).

- Na informační přepážce navíc poskytne česká pracovnice cestujícím z ČR všechny potřebné informace.

- Spádová oblast letiště Dresden International zahrnuje Sasko, jižní Braniborsko, severní Čechy a Dolní Slezsko. Připojení na dálnici A4, stovky parkovacích míst v blízkosti terminálu a stanice rychlodráhy představují ucelenou koncepci snadné dostupnosti letiště, které v loňském roce zaznamenalo 1 921 633 cestujících a 35 087 odletů a příletů.

- Stále aktuální informace v českém jazyce týkající se letiště jsou k dispozici na internetu: www.letiste-drazdany.cz.