Růst mezd v kraji tak patřil k nejvyšším v zemi. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) stouply víc mzdy jen v Královéhradeckém kraji, na Vysočině a jižní Moravě.

Zaměstnanci v Libereckém kraji brali ve třetím čtvrtletí v průměru 23.418 korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku si polepšili o 475 korun. Reálný růst mezd byl ale o něco nižší. O 0,6 procenta totiž vzrostly spotřebitelské ceny, což znamená, že se reálně mzdy v kraji zvýšily jen o 1,5 procenta.

Růst mezd v Libereckém kraji byl nadprůměrný, přesto zdejší mzdy stále za celostátním průměrem zaostávají. Průměrné mzdy v České republice stouply ve stejném období o 1,8 procenta na 25.219 korun. Průměrné mzdy v Libereckém kraji jsou tak 1801 korun pod celostátním průměrem.

Ještě propastnější je rozdíl ve srovnání s hlavním městem, a to i přesto, že tam šly mzdy nahoru jen o 1,1 procenta. Zaměstnanci v Praze však brali ve třetím čtvrtletí v průměru 32.627 korun hrubého měsíčně, což je o 9209 Kč více než v Libereckém kraji.

Ve většině krajů přibylo meziročně zaměstnanců v podnicích, v Libereckém kraji nikoli. Stav zaměstnanců zůstal na úrovni 136.800 lidí, třeba v Královéhradeckém či Karlovarském kraji ale stavy zaměstnanců dokonce klesly.