Režie se ujal Adam Skala, hlavní postavu ztvární Václav Helšus. V dalších rolích ho doplní Jana Hejret Vojtková, Tomáš Impseil a Přemysl Houška. Atmosféru hor a vlaků inscenaci dodá hudba Jakuba Königa, který vystupuje pod jménem Kittchen. „Jeho hudba jako by k Nebelovi nějak patřila,“ řekla vedoucí marketingu Divadla F. X. Šaldy Michaela Pompová. 

Premiéry, která proběhne v pátek 4. února, se zúčastní autor románu Jaroslav Rudiš. Její součástí bude i autogramiáda. Rudiš žije v Berlíně a od roku 2019 už postupuje obráceně. Svůj nejnovější román Winterbergova poslední cesta napsal v němčině a do češtiny je překládán. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ho v roce 2021 vyznamenal řádem za přínos ke sbližování Čechů a Němců. „Jaroslav Rudiš patří k nepřehlédnutelným osobnostem současné české literatury, dokonce se jako jeden z mála stal uznávaným spisovatelem evropským,“ dodala Pompová. Hru si nenechá ujít mimo jiné bývalá výpravčí Rynoltic na Liberecku Květa Slabá, jejíž nádražíčko se stalo Nejkrásnějším nádražím v České republice v roce 2013. 

Křest komiksové knížky Lenky Sadvarové Malá máma 2.
S humorem a nadhledem. V Liberci se křtil ještě pravdivější komiks o mateřství

Jaroslav Rudiš vyrostl v Lomnici nad Popelkou, na gymnázium chodil v Turnově a na vysokou školu přišel do Liberce. Vystudoval němčinu a dějepis. Ve studiu pokračoval v Praze, Curychu a v letech 2001 až 2002 díky novinářskému stipendiu v Berlíně. Než se stal úspěšným spisovatelem na volné noze, pracoval jako učitel, DJ, manažer punkové skupiny, hotelový portýr a novinář v deníku Právo. Rád jezdí vlakem. Nedávno obdržel Cenu Karla Čapka, kterou uděluje České centrum Mezinárodního PEN klubu od roku 1994.

„Za hluboce založené literární dílo s přesahem do soudobé hudby, filmu a divadla, jež má svůj severočeský domicil a jehož živým symbolem je železnice překračující hranice jazyků a krajů a utvářející lidské společenství a dějiny,“ odůvodnila svůj výběr odborná porota.