Grunge kapela The Scoffers vyhrála druhé kolo regionální soutěže kapel Stárplej a postoupila do finále.THE SCOFFERS jsou liberecká grunge kapela.

Pokud chcete tyhle frajery vidět v akci, jejich nejbližší koncert na domácí scéně je už za dveřmi. Vystoupí společně s dalšími dvěma pražskými skupinami High Five a River Jordan, a jednou libereckou Panda Diplomacy, v Casta clubu v Liberci v pátek od 20 hodin.

Co je v kapele nového, jak to probíhalo na Stárplej a jak reagují tihle kluci na fanynky nám prozradil kytarista Ondra Prchal.

Není to poprvé, co jste se dostali do dalšího kola Stárplej?

Loni jsme se také zúčastnili Stárplej a postoupili jsme až do finále. Minule jsme získali mimo postupu do závěrečného kola i ceny za zpěváka, kytaristu a bubeníka.

Posunuli jste se někam jinam za ten rok?

Vývoj tam je určitě. Vystoupení jsou více akční a snažili jsme propracovat naše vystoupení i po hudební stránce. Zamakali jsme na sobě i technicky. Zvlášť tedy bubeník.

THE SCOFFERS jsou liberecká grunge kapela.

Proč si myslíš, že jste minulý ročník Stárplej nevyhráli?

Myslím si, že tam byla spousta kvalitních kapel a že porota to měla hodně těžké na posouzení, kdo je skutečně nejlepší. Vedle nás tam byli třeba liberečtí Exil 51.

Vyhráli to Post Pubescentos. Je to hodně kvalitní kapela, už to jsou starší kluci, mají něco odehráno a mají spoustu zkušeností. My jim to přejeme.

Udělali jste i nějaké nové písničky?

Od té doby máme asi osm nových věcí a nyní natáčíme demo.

Plánujete demo vydat?

Předběžný plán je, že to nevyjde jako cédéčko. Demo zveřejníme na internetu, určitě na bandzone. Chystáme vydat pět písniček.

Co se týče stylu, každá je jiná. Dvě jsou ploužáky, dvě ve středním tempu a jedna rychlá. K jedné z nich natočíme videoklip. Víc nebudu prozrazovat. Je to překvapení.

THE SCOFFERS jsou liberecká grunge kapela.

Žánrově vás lze vymezit jako kapelu hrající grunge. Máte nějaké vzory?

Tak třeba Pearl Jam posloucháme hodně. Vycházíme i z Foo Fighters. Každý z nás pak má ještě své kapely, takže další vzory. Společně se shodneme třeba na Metallice.

Můžeš ještě představit členy kapely pro ty, co vás ještě neznají?

Určitě prvního představím zpěváka Tomáše Pospíšila, který zároveň hraje i doprovodnou kytaru. Právě dokončuje vysokou školu ekonomickou v Praze.

Za bicími sedí Zdenda Drábek. Ten studuje střední strojní průmyslovku v Liberci. Je z nás nejmladší a hraje v big bandu ZUŠ Frýdlantská Liberec. Na baskytaru hraje Vojtěch Růzha. Vystudoval střední peďák a pokračoval na vysoké škole v Ústí.

A poslední zbývám já. Zastávám úlohu sólového kytaristy. Dokončil jsem vysokou školu pedagogickou v Ústí a v současné době učím na základní škole v Jabloňové ulici třeťáčky. Společně s basákem Vojtou zpíváme vokály.

THE SCOFFERS jsou liberecká grunge kapela.

Co vy a fanynky?

Fanynkám se v žádném případě nebráníme. Jsme otevření vždy všemu a všude. Naopak když vidíme pod pódiem nadšené slečny, tak nás to vyhecuje k lepšímu výkonu.

Takže kam byste liberecké slečny pozvali? Budete teď někde hrát?

Teď nás čeká v pátek koncert v liberecké Castě. Budou tam s námi vystupovat ještě dvě pražské kapely High Five a River Jordan a pak jedna liberecká Panda Diplomacy.

Začátek je plánovaný na půl osmou.

Jinak se spíš soustředíme na natáčení dema a koncerty jsou v jednání. Lidi budou včas informovaní na facebooku https://www.facebook.com/pages/The-Scoffers/133893933342188 a našem bandzone http://bandzone.cz/thescoffers.

Pozvánka

KONCERT

The Scoffers

High Five

River Jordan

Panda Diplomacy

Kdy: pátek 30. března od 20 hodin

Kde: Casta club, Liberec

Co tam uvidíte:

koncert dvou libereckých a dvou pražských kapel

Videa