Obránce Marek Trončinský, který v minulé sezoně oblékal dres libereckých Bílých Tygrů, trénuje v těchto dnech společně s kádrem Ústeckých Lvů. Jak však potvrdil tiskový mluvčí ústeckého klubu Přemysl Zeman, jedná se pouze o dočasnou záležitost. „Marek skončil v Liberci a u nás se jen připravuje na novou sezonu," prozradil.Sám hráč si možnosti trénovat v Ústí, kde s hokejem začínal, pochvaluje. „Jsem doma a trénuji se Slovanem. Všiml jsem si, že Ústí hodně oslabilo kádr. Dlouho se do toho dávaly peníze, ale nepostoupilo se do extraligy. Ale nevidím do dění v klubu. Mohu však říci, že kluci, kteří tady zůstali, jsou v pohodě," řekl Trončinský pro klubový web.

Třiadvacetiletý bek nyní čeká na nové angažmá, rád by si zahrál KHL. „Ještě přesně nevím, kam přestoupím. Až to bude oficiální, rád se k tomu vyjádřím. Volím však Kontinentální hokejovou ligu. Jedná se o druhou nejlepší soutěž světa, což je pro mě výzva," řekl nejproduktivnější obránce základní části extraligy.

V kádru Ústeckých Lvů nadále trénují i tři brankáři. Talentovaný Michal Petrásek, Vladislav Koutský a zkušený Zdeněk Orct. „Situace ohledně brankářů ještě není dořešená. Je možné, že si necháme jen dva z této trojice, zároveň je ale možné, že zůstanou všichni. Jednání nadále probíhají i s hráči jako jsou Handlovský, Pojkar či Poživil," dodal tiskový mluvčí Lvů Zeman.