V ulicích Jablonce a Liberce můžete podpořit chráněnou dílnu Tulipan. Ve dnech od 2. do 6. dubna mohou liberečtí a jablonečtí občané zahlédnout v ulicích jejich města zaměstnance a dobrovolníky ze Sdružení Tulipan, kteří zde budou prodávat velikonoční keramická zvířátka a vajíčka, ručně upletené pomlázky, štěstíčka z ručního papíru a další předměty vyrobené v chráněné dílně. Lidé ve městě je mohou poznat podle tulipánu, který budou mít připnutý na tričku s logem sdružení.

Prodej těchto předmětů v ulicích organizuje samotné sdružení v rámci veřejné sbírky „Podpora pro Tulipan“, která odstartovala 2. března tohoto roku. Cílem této sbírky je získat finanční prostředky, které by mohla organizace investovat do modernějšího vybavení dílny, nákupu technického zařízení a materiálů, jež jsou potřebné pro výrobu a nabízené služby.

Veřejná sbírka byla slavnostně zahájena benefičním koncertem, který se konal 9. 3. v libereckém hudebním klubu Rock Pub.Výtěžek z této akce činil téměř 10 000,- Kč.

„Pokud se lidé rozhodnou podpořit provoz chráněné dílny a přispějí koupí předmětu, věříme, že tím potěší nejenom nás, ale především sami sebe a své nejbližší,“ dodala Michaela Komorousová, studentka Technické univerzity.