Druhý den Bedřichovského Night Light Marathonu tak opět přilákal desítky nových účastníků, kteří s přihláškou váhali až do poslední chvíle. A právě skvělá práce pořadatelů je přesvědčila. Tomu odpovídaly i ohlasy v cíli, ve kterých si účastníci trať pochvalovali.
„Musím říct, že na to, jak situace ještě před pár dny vypadala, odvedli pořadatelé skvělou práci, bavilo mě to a trať byla skvěle připravena,“ měl jasno Michal Včeliš, jeden z účastníků. Podobně to viděl i Vladimír Vajnar, který si trať projel pár hodin před závodem a nestačil se divit. „Takovou změnu k lepšímu jsem opravdu nečekal. Byli jsme u Nové louky po obědě a stav trati i stop se nedá srovnávat s tím, jak skvěle to bylo připraveno na závody.“

Páteční program nočního závodu rozsvítilo téměř 300 čelovek.
FOTO: Páteční program nočního závodu v Bedřichově rozsvítilo téměř 300 čelovek

Nakonec se do Bedřichova vydalo na noční závody přes 800 závodníků všech výkonnostních úrovní i věkových kategorií. Závodili děti, celé rodiny, party kamarádů i běžkařští nadšenci. Parádní atmosféru dokreslovala magická atmosféra nočních Jizerek s kapkou mlhy, která se světly čelovek neměla chybu. Snad jen silnější sobotní vítr mohl odradit ty nejméně zkušené, ale i ti nakonec do cíle zvládli dorazit ve zdraví.

Jak už je zvykem, na ČEZ SkiTour vyhrává každý, i proto dostávají v cíli všichni svou medaili. Ale ty nejrychlejší je potřeba ocenit a trochu vyzdvihnout. Takže tady jsou ti nejrychlejší na jednotlivých distancích dnešních závodů klasickou technikou.

Ilustrační foto
Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Vítězové

30 km: Václav Sedláček a Anna Kožíšková
17,5 km: Sten Waehrisch a Karolína Grohová
10 km: Klára Moravcová a Lukáš Antoš