Slovan Liberec nastoupí v neděli v 15.00 hodin na stadionu U Nisy proti zatím neporažené Vysočině Jihlava, kterou vede nedávný trenér Jablonce František Komňacký a za kterou hraje jeden ze strůjců prvního titulu Slovanu z roku 2002, brilantní středopolař Václav Koloušek. Slovan touží odčinit prohru z minulého kola z Jablonce.

Baumit Jablonec zajíždí do Brna, kde se v neděli od 17.00 střetne s zatím úspěšnou Zbrojovkou.

Liberec i Jablonec jsou na předních příčkách tabulky a v případě výhry mají teoreticky šanci postoupit i na první místo.

Slovan Liberec (4.) - Vysočina Jihlava (12.)

Výkop: neděle 19. srpna, 15.00 (Nova Sport). Rozhodčí:Zelinka Pospíšil, Zeman. Bilance:2 1-1-0 2:0.

Poslední zápas: 0:0

Předpokládané sestavy:
Liberec: Bičík - Ljuľka, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural, Janů, Vácha, Breznaník - Morozenko - Hadaščok.

Jihlava: Blažek - Masopust, Šourek, Tlustý, Josl - Mešanović, Jungr, Koloušek, Karlík, Vaculík - Tecl.

Absence: Rabušic (zranění), Štajner (nemoc), Nezmar, Kušnír, Vácha, Bosančić, Blažek, Souza (všichni nejistý start) - Gabriel, Obert (oba zranění).

Nejlepší střelci: Šural (3) - Tecl (2).

Zajímavosti:

- Liberec z posledních 6 ligových zápasů 3x nedal gól;

- Liberec z posledních 12 domácích zápasů prohrál jen se Spartou;

- nováček z Jihlavy v sezoně ještě neprohrál, získal 3 body za remízy se Slavií, Plzní a Hradcem Králové a už vstřelil 5 gólů;

- na svůj první ligový start v týmu Jihlavy čeká po uzdravení posila Tomáš Rada;

- jihlavský Koloušek získal s Libercem titul.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Šilhavý (Liberec): „Jihlava se rozhodně nechová jako nějaký ustrašený nováček. V prvních třech kolech neprohrála, byť ani v jednom zápase nezvítězila a pokaždé remizovala. Na Slavii vedla 3:0 a sahala po vítězství, dobrý výkon předvedla i s Plzní. My ale určitě budeme chtít doma vyhrát a nastartovat se před čtvrtečním pohárovým zápasem v Evropské lize v Dněpropetrovsku. Chceme předvést kvalitní fotbal."

František Komňacký (Jihlava:) „Čeká nás další ze série těžkých zápasů. V posledním duelu v Hradci Králové jsem nebyl spokojen s naší hrou v prvním poločase, kdy jsme nebyli aktivní a neudrželi míč. Chyby jsme rozebrali. Doufám, že jsme už o kousek dál a hráči si na ligu zvykli. Kvality Liberce jsou velmi dobře známé. Na druhou stranu věřím, že proti Slovanu nejsme bez šance na úspěch. Také proto, že má náš soupeř nabitý program a hodně zraněných hráčů."

Zbrojovka Brno (3.) - Baumit Jablonec (2.)

Výkop: neděle 19. srpna, 17.00. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Dobrovolný. Bilance: 34 14-5-15 38:40.

Poslední zápas: 3:4

Předpokládané sestavy:
Brno: Doležal - Pašek, Kaufman, Pernica, Husár - P. Mezlík, Zavadil, Šoljić, Lutonský - Fall, Švancara.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Kopic, Loučka, Vaněk, Piták, Zoubele - Lafata.

Absence: Král (zranění) - z Jablonce nikdo.

Nejlepší střelci: Halaška a Pernica (po 2) - Lafata (2).

Hlasy trenérů:

Petr Čuhel (Brno): „Navzdory vítězství v posledním kole v Plzni jsme měli ve hře hodně hluchých míst. Musíme zlepšit hlavně defenzivní činnost. Utkání s Jabloncem, který měl výborný ligový start, bereme jako další výzvu. Doma budeme chtít hrát aktivně, nesmíme ale zapomínat na hlavní zbraně soupeře. Útočníka Lafatu a výbornou středovou řadu. Nemůžeme Jablonec pouštět do brejků a spíše jej musíme držet dál od naší branky. Nepodléháme po úspěšném vstupu do ligy žádné euforii, pouze se nám vydařil start."

Václav Kotal (Jablonec): „Myslím, že se postupně zápas od zápasu zlepšujeme. Pracujeme na lepší organizaci obranné hry, naposledy s Libercem to bylo asi nejlepší z těch tří zápasů. Stejně je ale pořád na čem pracovat. Víme, že nás čeká kvalitní soupeř. Brno ze sedmi bodů získalo šest na hřištích soupeře a po vítězství v Plzni bude v euforii. Určitě přijde hodně fanoušků, mohl by to být dobrý zápas."