Na přelomu roku praskaly lyžařské areály doslova ve švech a dokonce ani parkoviště nestačila obrovskému zájmu lyžařů. Slunečné počasí vylákalo na sjezdovky tisíce lidí. „Počasí je nádherné, podmínky výborné a tolik lidí. Do víkendu bychom chtěli zprovoznit červenou sjezdovku, kde nám chybí už jen málo," řekl pro ČTK ředitel Spartaku Rokytnice Michal Kopecký.

Výborné lyžařské podmínky panují i na Ještědu. „Ve čtvrtek a v pátek tu bylo každý den přes patnáct set lidí, v sobotu kolem dvanácti set a i v neděli dobrá tisícovka," uvedl pro ČTK vedoucí střediska Jan Svatoš. „Potřebujeme ještě dosněžit Skalku a Slalomák, rádi bychom je příští víkend pustili a přesunuli se se zasněžováním na Pláně," dodal Svatoš.

Tanvaldský Špičák měl všechny sjezdovky v provozu už před Vánoci. „Sezona je zatím dobrá. Na Špičáku se nám podařilo zprovoznit celý areál, tedy osm kilometrů sjezdovek, už před Vánoci. V celé Skiaréně Jizerky máme v provozu vysněžených dvanáct kilometrů sjezdovek," sdělil jednatel SKI Bižu Pavel Bažant. „Na Bedřichově a Severáku zatím nejsou v provozu sjezdovky, které jsou závislé na přírodním sněhu, pokud ho však bude dostatek, určitě moc rádi spustíme i další části našich lyžařských areálů," zakončil Bažant.