Teploty nad nulou ale znemožňují výrobu technického sněhu. Na Českolipsku sníh rychle mizí, vlek ve Ski areálu Luž v Horní Světlé v sobotu ukončil provoz.

V Rokytnici nad Jizerou, kde je největší lyžařský areál v kraji, se kvůli teplotám sjezdovky také hůře udržují," řekl střediska ředitel Jiří Krtička.

"Při tomto počasí je sjezdovka do deseti hodin ráno opravdu krásná, pak to změkne. Máme tu od 1600 lidí dnes po 2000 předevčírem, a ti z toho během dne udělají bramboračku," řekl. Kvůli nedostatku sněhu jsou tu v provozu asi čtyři kilometry sjezdovek z celkových 22 kilometrů.

Na Tanvaldský Špičák a Severák i přes příznivé počasí za oba dny dorazilo něco mezi šesti a sedmi tisíci lidí, o něco méně než v předchozím víkendu. "Technického sněhu je zatím dost, ale není to ideální na úpravu, v noci bylo kolem nuly, ráno to brzy povolilo," řekl ředitel Ski Bižu, kam obě střediska spadají, Pavel Bažant.

Asi 4000 lyžařů napočítali přes víkend na Ještědu. "V sobotu bylo krásně, ideální lyžařský den, podepsalo se to i na návštěvnosti, která byla hodně dobrá," řekl ředitel areálu Jan Svatoš.