Samice bývají březí zhruba sedm měsíců.

„Malý makak dostal od ošetřovatelů jméno Mischonne, které je přejato od bojovnice ze seriálu Walking Dead. Motivem k tomu byla skutečnost, že mládě přišlo na svět neobvykle velké a silné," uvedl mluvčí liberecké zoo Jan Kubánek. Podle něj dosud neznají pohlaví mláděte, jehož jedinou potravou je zatím mateřské mléko. „Mischonne tráví veškerý čas na břiše matky, v čemž mu pomáhají dlouhé končetiny obemknuté kolem jejího těla. Matka přitom nijak neubrala na akrobatických výkonech, které v expozici mohou návštěvníci pozorovat," řekl Kubánek.

Makak lví je ohroženým druhem, jeho počty se odhadují na méně než 4000 jedinců. Patří mezi 25 nejohroženějších primátů. Jeho původním domovem byla Indie. Ve volné přírodě se vyskytuje jen velmi zřídka, protože pralesy, které obýval, ustoupily nově zakládaným čajovým plantážím. S chovem těchto opů začala liberecká zoo už v roce 1967, a to jako první zahrada v republice. Základem chovu byli exempláře odchycené v tropických lesích Indie. Za posledních 13 let je Mischonne teprve druhé narozené mládě v Liberci.

Za dlouho prodlevou je to, že zahrada deset let neměla samici. Franzisku získala v roce 2012 z německé zahrady v Kolíně nad Rýnem.

Makaci žijí ve skupinách s přísnou hierarchií. V liberecké zoo dělá mláděti společnost skupina pěti dospělých jedinců.

Makak lví se dříve nazýval také wanderu nebo opice vousatá. Jeho zbarvení je černé s šedou hřívou okolo obličeje, díky které získal makak své druhové jméno.