Vlaky nejezdily mezi Libercem a Mníškem a také mezi Liběšicemi a Litoměřicemi. Na trati mezi Jablonným v Podještědí a Křížany na Liberecku se provoz podařilo obnovit zhruba v 19:00.

Nejvíce odpoledne pršelo na Chomutovsku, v Měděnci meteorologové naměřili během čtyř hodin 57 milimetrů srážek. Právě na Chomutovsku hasiči nejčastěji odčerpávali vodu, v šesti případech. "Jednalo se především o pročisťování kanálových vpustí a odčerpávání vody," uvedl mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

Největší problémy ale způsobila voda v Ústí nad Labem - Střekově, kde zatopila silnici pod mostem v Děčínské ulici. Hasiči museli vyčistit kanalizaci, aby mohla odtéct. Voda se dostala i do jednoho domu v Klášterci nad Ohří, do výtahové šachty v Horním Litvínově nebo do sklepa v Petrohradu. Zatopené bylo i parkoviště v Kadani.

Kvůli spadlým stromům hasiči nejčastěji vyjížděli na Litoměřicku, v 17 případech. "Většinou spadly na silnice, v Horních Řepčicích spadl strom na trať, v Lukově na dráty elektrického vedení," uvedl Marvan. V Ústí spadl strom na dvě zaparkovaná auta. K popadaným stromů vyjeli hasiči také na Mostecku a Teplicku.

V Libereckém kraji bouřka tak velké škody nenapáchala. "Měli jsme do deseti výjezdů, nic vážného," řekl ve 20:00 operační důstojník hasičů v Libereckém kraji.

Meteorologové vydali pro dnešní odpoledne pro Ústecký a Karlovarský kraj varování před bouřkami. Teploty se o poledni na severu pohybovaly kolem 30 stupňů, průběhem několika hodin klesly pod 20 stupňů. Varování před bouřkami platí od nedělního odpoledne i pro jih Čech a Moravu. Český hydrometeorologický ústav doporučuje, aby lidé kvůli bouřkám a nárazovému větru zajistili okna, dveře a zahradní nábytek. Přívalový déšť může také ojediněle zatopit níže položená místa nebo sklepy.