Omezený už je provoz v Rokytnici, jejíž svahy jsou orientovány k jihu. Už minulý víkend skončilo lyžování v areálu Studenov.
„V provozu jsou už jen lanové dráhy Horní Domky a Lysá hora a Zalomený vlek, lyžuje se na modré sjezdovce,“ řekla mluvčí areálu Renata Žalská. Lanovka Horní Domky a Zalomený vlek se zastaví v sobotu, v neděli už bude v provozu jen lanovka na Lysou horu.

„Jestliže to klimatické podmínky dovolí, bude lanová dráha na Lysou v provozu také o Velikonocích pro pěší a běžkaře,“ dodala Žalská.

Bez omezení je zatím v provozu krkonošské středisko Harrachov. „Do Velikonoc by mělo jet všechno, jak strana Rýžoviště, tak Harrachov, potom budeme po Velikonocích pokračovat na harrachovské straně tak dlouho, dokud bude sníh, nejméně ale do 15. dubna,“ řekl provozní náměstek areálu Vlastislav Fejkl. Harrachov má proti Rokytnici výhodu, že je obrácený k severu a navíc sevřený v horském údolí, sníh se tam proto drží déle. Na sjezdovkách ho leží stále od 30 do 60 centimetrů.

Jediným jizerskohorským střediskem, kde se dá ještě lyžovat, je Desná – Černá Říčka. Malý areál se dvěma vleky zůstane v provozu o tomto víkendu a také o tom velikonočním. Provoz tam chtějí ukončit až v neděli 8. dubna. Po tomto datu už budou moci do hor vyrazit na lyže jen vyznavači běžek. Na Jizerské magistrále je stále dostatek sněhu až na holá místa mezi Točnou a Krásnou Máří. Jizerská o.p.s. se chystá trasy na víkend znovu upravit. Upravené jsou i kilometry běžeckých tras v Krkonoších.