Na oslavy 140. výročí narození automobilového génia se do Vratislavic sjedou sportovní automobily slavné značky z České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska. Na čtyřdenním setkání, které pořádá Porsche Classic Club ČR, se očekává kolem 150 vozů.

„Účastníci akce přijedou se starými modely Porsche 356, i s téměř zánovními Porsche 911, s civilními verzemi, ale i sportovně upravenými Porsche, a dokonce i se speciálními závodními vozy této značky, které se ve Sportovním areálu Vesec předvedou i v jízdě," řekl prezident klubu Milan Bumba.

Sraz vozů Porsche se uskuteční už podvaadvacáté. Setkání odstartuje 3. září vzpomínkou na vratislavickém hřbitově. „Tam položíme květiny na rodinnou hrobku Porscheho rodičů a sourozenců, samotný Ferdinand Porsche je pohřben v rodinné hrobce v rakouském Zell am See," řekl Bumba. O den později se uskuteční vernisáž PORSCHE ART v Kulturním centru Vratislavice V sobotu setkání pokračuje ve Sportovním areálu Vesec výstavou automobilů, burzou náhradních dílů, na programu jsou i spanilé jízdy po kraji. V neděli se vozy sjedou před libereckou radnici.

Ve Vratislavicích se setkání pořádají teprve od roku 2000, a počet účastníků postupně roste. Navzdory tomu se Vratislavičtí ke světoznámému rodákovi znát příliš nechtějí. Vadí jim jeho nacistická minulost.