Český rybářský svaz oznámil dočasný zákaz rybolovu s okamžitou platností. Lovit se nesmí na Havraňském rybníku I - nádrži u silnice. V rámci sanace odlovila místní organizace Most zhruba 1000 kilogramů mrtvých ryb.

Vzhledem k prudké změně počasí, která s dalšími několika faktory může vést k rychlému úbytku kyslíku, jsou problémy na více místech Česka. Nedávno došlo k úhynu ryb také na Holanských rybnících na Českolipsku a v rybníku na Havraním ostrově v Lovosicích. Tam ve středu 30. srpna pokračovala likvidace uhynulých ryb z vodní plochy. Odvézt se podařilo 7000 kilogramů uhynulých ryb různých druhů i velikostí.  

"Bohužel při souhře některých faktorů nelze škodám zabránit, za určitých okolností prostě ani technika nepomůže. Mimořádné výkyvy počasí se stávají v posledních letech již bohužel poměrně normou, ale není v našich silách ani možnostech vždy problémům zabránit, příroda je mnohdy rychlá a neúprosná. Jak bylo zmíněno, stačí občas několik hodin, a situace se z běžné stane zcela kritickou," napsal Český rybářský svaz k úhynům ryb na svých webových stránkách.