O jeho úmrtí informovala sklářská firma Lasvit, kterou v roce 2007 spoluzakládal.

Leo Jakimič absolvoval Fakultu zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do svých 27 let se věnoval zejména sportu a reprezentaci tehdejšího Československa, nejdříve ve sjezdovém lyžování, později ve skibobech. V roce 1974 jako první československý skibobista získal medaili na evropském šampionátu, k níž pak přidal další čtyři cenné kovy. Byl také třináctinásobným mistrem republiky a dlouho působil jako reprezentační trenér.

Zemřel Leo Jakimič, evropský medailista ve skibobu, několikanásobný Mistr Československa a spoluzakladatel společnosti Lasvit. Byl rovněž vášnivý tenista. V roce 1996 založil v Milovicích na Nymburksku sportovní areál a tenisový klub Milten, kterým za dvacet let činnosti prošla řada tenisových špiček. Pravidelně se zde konají republikové i mezinárodní tenisové soutěže. Leo Jakimič se věnoval také hudbě a stal se jedním z prvních diskžokejů v tehdejším Československu.

Po skončení sportovní kariéry pracoval ve společnostech Skloexport a REHAU, kde na pozici ředitele obchodního zastoupení úspěšně budoval obchodní vztahy s Východní Evropou a Ruskem.

V roce 2007 stál Leo Jakimič společně se synem Leonem u zrodu sklářské a designové společnosti Lasvit. Vedle funkce generálního ředitele, kterou vykonával v České republice v letech 2010 – 2013, založil rovněž obchodní kancelář Lasvitu v Moskvě a vedl obchod s postsovětskými zeměmi.

Memoriál Lea Jakimiče

Na počest skvělého člověka a velkého sportovce Lea Jakimiče se dne 25. září 2016 od 9.00 hodin uskuteční 1. ročník benefičního turnaje pro známé, přátele, obchodní partnery a všechny, kteří chtějí zavzpomínat. Memoriál se bude konat ve sportovním areálu Milten Sport Center v Milovicích.

Vstup na akci je pro všechny návštěvníky, sportovce i nesportovce, zdarma. Veškeré dobrovolné příspěvky budou věnovány Nadaci LASVIT a využity na pomoc pacientům s onkologickým onemocněním.

Od všech účastníků memoriálu, sportovců i nesportovců, požadujeme potvrzení účasti nejpozději do čtvrtka 22. září 2016 na e-mailovou adresu: info@milten.cz.