Petr Skokan (VV), poslanec

Těžko komentovat. Ani naše fantazie nesahá tak daleko, kam až vše může jít a půjde. Vláda by měla podat demisi. Ostudy už bylo dost.

Marie Nedvědová (KSČM), poslankyně

Prozatím nechci nic komentovat, mám jen informace z médií. Jako bývalá státní zástupkyně znalá procesů, nechci spekulovat.

Karel Kapoun (ČSSD), senátor

Je těžké cokoliv komentovat. Premiér je v neřešitelné situaci. Pokud byli zatčeni jeho nejbližší spolupracovníci, měl by odstoupit.

Jaroslav Švehla (ODS), místostarosta Cvikova

Ctím presumpci neviny. To, že někoho zatkli, neznamená, že je soud odsoudí. Aktivní politici by ale měli odstoupit a počkat na verdikt soudu.

Martin Půta (SLK), hejtman Libereckého kraje

Je to síla a zároveň věc, která je stejně nepředvídatelná jako povodně. Vnímám to pozitivně. Jsem rád, že aspoň část policie se nebojí, je nezávislá. Něco podobného by se za předchozích vlád nestalo.

Robert Dušek (ČSSD), europoslanec

Jsem na cestě ze Štrasburku a mám velmi málo informací, abych mohl situaci nějak komentovat. Na večer svolává ČSSD grémium strany a poté asi budeme vědět víc.

Martina Rosenbergová (ČSSD), primátorka Liberce

„Informaci nemohu komentovat, protože k ní nemám žádné informace, pouze ty, které jsou z médií. Neumím k tomu nic říci, musíme si počkat, až budeme znát víc informací.

Přemysl Sobotka (ODS), místopředseda Senátu

V tuto chvíli mám stejné informace jako každý jiný občan. Situace je vážná. Signalizuje, že buď sílí boj s korupcí, anebo přestávají platit demokratická pravidla. Chci věřit, že jde o boj s korupcí.