Dobré podmínky k lyžování nabízejí krkonošská střediska, třeba Harrachov, Paseky i Rokytnice nad Jizerou, Vítkovice, Benecko nebo Vysoké nad Jizerou. Obdobné to je i v Jizerských horách. Omezené podmínky jsou jen v Josefově Dole a Bedřichově, v obou střediscích mají v provozu necelý kilometr tratí.

Na Ještědu v Liberci je k dispozici šest z devíti kilometrů tratí. „Podmínky nejsou sice vynikající, ale zůstávají velice slušné," uvedl ředitel Ještědu Jan Svatoš.

Rejdice na pomezí Jizerských hor a Krkonoš od středy lákají na nové překážky ve snowparku, který patří mezi největší v republice. V sobotu začne snowboardový kemp, na který přijede i olympijská vítězka Eva Samková.

Tento týden začaly pro školáky jarní prázdniny, na zájmu o střediska v kraji se to ale příliš neprojevilo.

„Regiony, které jsou v našem dojezdu, teprve prázdniny budou mít," uvedl majitel areálu v Rejdicích Martin Martínek. Návštěvnost v týdnu byla podle provozovatelů průměrná, jednou z výjimek byl největší areál Jizerských hor, který je na Tanvaldském Špičáku. „Ve středu jsme měli dva a půl tisíce lidi, to je pro nás špičková návštěva," uvedl za areál Pavel Bažant.

Dá se vyrazit i na běžky. Dobré podmínky jsou nad tisíc metrů nad mořem. Sjízdná je magistrála v Jizerských horách. „Někde jsou už ale vytátá místa," uvedla Silvie Kalinová za Jizerskou o.p.s., která se stará o údržbu magistrály. Po nočním sněžení v pátek kolem páté hodiny ranní vyjely rolby upravovat stopy. V Bedřichově dnes startuje BoBoloppet.