„Chceme se vrátit na kraj a dokončit to, co nám nebylo umožněno po účelovém odvolání Zuzany Kocumové z funkce náměstkyně hejtmana. Stejně jako jsme se vrátili na libereckou radnici, kde Změnu odvolali, tak se chceme vrátit na kraj," uvedl předseda Změny Jan Korytář.

Mottem volební kampaně má být heslo Kraj, kde se dobře žije. „Myslíme tím i lidi, kteří nejsou jen lídři, seniory, studenty a podobně," doplnila jednička Změny Zuzana Kocumová.

Další jména na kandidátku zatím nechce Změna zveřejnit. „Oslovili jsme asi stovku lidí, se kterou nyní úzce spolupracujeme. Nechceme si naběhnout jako minule, kdy nám někteří slibovali hory doly, ale když přišlo na skutečnou práci, tak z ní nic nebylo," dodal krajský předseda Strany Zelených, která se Změnou jde do voleb společně, Josef Šedlbauer.

„Chceme se zaměřit i na KSČM a její úlohu v krajském systému protislužeb. KSČM není opozice a hlasy pro ni jsou vyhozené." Jan Korytář

V kampani se chce Změna zaměřit i na úlohu komunistů. „Na kraji hrají důležitou roli v systému protislužeb, často za pár pozic v dozorčích radách zavírají oči před skutečnými problémy. Každý říká, že s komunisty nechce spolupracovat, ale všichni je pak při důležitém rozhodování potřebují. Naším cílem je ukázat voličům, že hlasy pro KSČM jsou vyhozené, žádnou změnu nepřinesou, protože i oni jsou součástí systému," dodal Korytář.