Chovatelé v liberecké zoologické zahradě konečně vědí, jakého pohlaví jsou bílá tygřata, která se narodila letos v srpnu. „Máme dva kluky a holku," hlásí ze ZOO.

Trojčata koťat mají za sebou po osmi týdnech od svého narození veterinární prohlídku. Kromě čipování, vážení a očkování všichni netrpělivě čekali právě na odhalení jejich pohlaví.

Sestra je menší

„Oba tygří kluci váží šest kilogramů a devět set gramů, jejich sestra je o šest set gramů lehčí," řekl Ivan Langr, mluvčí ZOO.

Ještě před prohlídkou bylo nutné oddělit matku Suryu Báru, která ani ne půl hodinový zákrok přečkala ve venkovní expozici. Sem už dva týdny vždy po ránu běžně chodí. Vše se tak odehrálo bez zbytečných prodlev, tak aby se   co nejvíce minimalizovala stresová zátěž matky i jejích potomků. Podobná procedura pak čeká bílé tygříky ještě za několik týdnů.

Zoologická zahrada se okamžitě pustila do konečného  výběru jmen, která tygříci dostanou při křtinách. „Od veřejnosti dorazilo více jak dva tisíce dvě stě návrhů, z toho bylo již na začátku týdne vybráno skoro sedmdesát jmen pro obě pohlaví," podotýká Langr.

Jména se vybírají

Z těchto návrhů chovatelé vyberou dvacet nejlepších pro kluky a i holčičku. Na konečné podobě se usnesou zaměstnanci zoo částečně s návštěvníky zahrady a také s kmotry mladých tygrů.

Vítězný návrh pisatelů z řad  návštěvníků odmění ZOO Liberec nejen upomínkovými předměty a účastí vítěze na křtinách, ale také poukazem na zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na úseku šelem. Křtiny tygřích trojčat se uskuteční 8. září. Jména kmotrů zatím ZOO neprozradila.

Trojčata tygrů mají za sebou první veterinární prohlídku. Zjišťovala se váha i pohlaví.

Trojčata tygrů mají za sebou první veterinární prohlídku. Zjišťovala se váha i pohlaví.

Trojčata tygrů mají za sebou první veterinární prohlídku. Zjišťovala se váha i pohlaví.