O výjezdech kvůli bouřce 21. až 22. června informovali hasiči v Libereckém kraji na platformě X. Zasahovali zejména na vyvrácených stromech a poškozených střechách. Nejsilněji bylo zasaženo Turnovsko a Jablonecko.

Podle ČTK hasiči nejčastěji vyjížděli k padlým stromům, a to v 61 případech. Agentuře to řekl zastupující mluvčí krajských hasičů Radek Hon. Při bouřkách podle údajů z meteostanic napršelo místy skoro 30 milimetrů, prvního povodňového stupně krátkodobě dosáhla Lužická Nisa v Proseči nad Nisou mezi Libercem a Jabloncem. Hladina za hodinu vystoupala z 18 na 91 centimetrů v 19:00, o půl hodiny později byla na 59 centimetrech.

Bouřka omezila dopravu

Hasiči zasahovali v celém kraji. "Nejvíce toho bylo na Turnovsku a pak na Jablonecku," uvedl Hon. Popadané stromy zablokovaly krátkodobě i silnici 65 u Jablonce nad Nisou. Několik stromů spadlo na zaparkovaná auta. V nich v té době podle mluvčího nikdo neseděl. "Nemáme hlášeno žádné zranění," dodal Hon. V průběhu sobotního dopoledne hasiči upřesnili počet výjezdů. "Celkový počet událostí za večer a noc dosáhl počtu 119," sdělili v postu na sociální síti X

Podle mluvčího hasičů jednotky měly i sedm výjezdů k uvolněným plechům ze střech a dvakrát vyjeli k čerpání vody. Hasičům byl nahlášen i požár průmyslového objektu v Lomnici nad Popelkou. "Byl ale jen zakouřený vlivem poruchy elektrocentrály," uvedl mluvčí hasičů. Poruchu zřejmě způsobil úder blesku.

Předpověď na víkend

Bouřky by už neměly v takové síle hrozit. Vypadá to, že se ohřejeme na sluníčku. Prognózu ráno v sobtou zveřejnil ČHMÚ na svých stránkách. Bez výstrahy na bouřky, běžný stav. Předpověď počasí je příznivá k výletům.

close Předpověď počasí. info Zdroj: Zdroj: ČHMÚ zoom_in Předpověď počasí.

O tom, že bouřky proletí napříč celou republikou, v pátek ve videu informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)

Meteorologové varují před bouřkami. | Video: ČHMÚ