Jadrný to řekl před půlnocí v závěrečné diskusi na čtvrtečním jednání libereckých zastupitelů.

„Pokud je pravda, co zde o výběrovém řízení slyším, pak vás jako představenstvo žádám, abyste konkurz zrušili. To je nehorázné, aby jeden z uchazečů odevzdal svou přihlášku do ruky šéfovi představenstva spolu s obálkami dalších zájemců. Jestli necháte výběrko doběhnout do konce, podám na vás na policii trestní oznámení,“ prohlásil Jadrný. „Ve výběrových řízeních se trochu vyznám, živím se jimi. Vím, co zákon připouští a co ne,“ dodal.

Na zarážející chyby upozornila hlavně Zuzana Kocumová, která chtěla po Petru Černém (VV), zastupiteli a šéfovi představenstva, na jednání zastupitelů slyšet vysvětlení.

„Pan Čeřovský ze SAJ mne upozornil, že horký kandidát na ředitele neodevzdal přihlášku včas. Tím porušil základní podmínku výběrového řízení. Pak nechápu, jak se mohlo stát, že k tomu nesl osobně šéfu představenstva nejen svou přihlášku, ale ještě také obálky s přihláškami dalších uchazečů,“ zlobila se zastupitelka Zuzana Kocumová.

Petr Černý za chybu označil hlavně to, že ven ze společnosti unikly tyto informace.

„Jako představenstvo setím budeme zabývat. Podle mě není nic divného na tom, když mi jeden z uchazečů přinese svou přihlášku osobně. Nepovažuji ani za tak velkou chybu, že mi dodal současně několik dalších obálek. Byly přece zalepené, nikdo nemohl svou koncepci rozvoje areálu od nikoho jiného opisovat,“ bránil se .

Do výběrového řízení se přihlásilo 12 zájemců. Z nich postoupilo pět do druhého kola, které se konalo včera.

Zuzana Kocumová citovala z inzerátu SAJe, kde nestálo nic o tom, že by uchazeči mohli přihlášky nosit osobně. A hromadně. „To by mohla u nějaké zakázky stavební firma zjistit předem ceny své konkurence a ještě odevzdat do výběrového řízení i jejich přihlášky,“ řekla.