V této věkové skupině žije v ČR více než 839 tisíc lidí, aspoň jednu dávku očkování má podle dat o očkování do neděle 131 700 z nich. Po skupině nad 70 let jde zatím o druhou nejčetnější skupinu, pro kterou se registrace spouští.

Celkem bylo lidem ve věku 45 až 49 let podáno více než 204 tisíc dávek vakcíny. Nejméně jednou dávkou je očkován zhruba každý šestý v této skupině. Ukončené očkování oběma dávkami má zhruba 67 500 z nich.

Dosud se mohli lidé v tomto věku dostat k očkování jenom, pokud patřili do některé z přednostních skupin, například jako zdravotníci, učitelé, policisté, hasiči nebo chroničtí pacienti s vybranými vážnými nemocemi.

Vakcíny je málo 

Proti novému typu koronaviru se v Česku očkuje od konce prosince. Zdravotníci dosud aplikovali více než 3 654 376 dávek vakcíny. Plně očkováno je 1,058 milionu lidí. V sobotu zdravotníci očkovali přes 30 tisíc a v neděli téměř 25 tisíc lidí.

Ambicí vlády bylo ale po Velikonocích očkovat 100 tisíc  lidí denně. Kapacity očkovacích center a ordinací, kde očkují praktičtí lékaři, jsou pro takové tempo dostatečné, málo je ale vakcíny.