Místo oběda na pohotovost. Dramatické okamžiky prožila minulou sobotu mladá žena při návštěvě motorestu ve Lvové u Jablonného v Podještědí. Když šla vyvenčit svého psa, zkřížil jí cestu německý ovčák majitele restaurace a zakousl se jí do hýždí. Napadení řeší policisté v Jablonném v Podještědí.

Majiteli psa hrozí v nejhorším případě trestní stíhání pro ublížení na zdraví z nedbalosti. Určí to míra závažnosti poranění a průběh léčby. Deníku to řekla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

„V tuto chvíli zjišťujeme, zda majitel neopomenul svou povinnost mít svého psa pod kontrolou. Zda šlo o přestupek nebo trestný čin, ukáže až další vyšetřování," uvedla mluvčí.

Podle majitele šlo o nešťastnou náhodu

K incidentu došlo okolo 14. hodiny na veřejné cestě před motorestem, v jehož těsné blízkosti se nachází také dětské hřiště.

Partner napadené ženy Jan P. tvrdí, že šlo o agresivní útok, při kterém se jeho přítelkyně nestačila bránit kvůli tomu, že chránila jejich vlastního psa. „S bíglem na vodítku v ruce se nemohla nijak chránit. Byla to hrůza. Chovali se jako smečka. Nejdřív se jí zakousl do kabelky, škubl s ní a odnesl a potom se zase vrátil znovu útočit. V tu chvíli jsem už byl venku a viděl jsem, jak se do přítelkyně vší silou zakusuje," líčí přítel napadené.

Jiného psa už kvůli útoku musel utratit

Majitel psa a zároveň provozovatel restaurace Oldřich Němeček říká, že šlo o nešťastnou náhodu, ke které by nedošlo, kdyby žena před zvířetem neutekla.

„Chtěl si toho psa jenom očuchat, tak jak to psi dělají. Jsou to psi, kteří jsou na lidi zvyklí a kdyby ho nechala, tak by se vůbec nic nestalo," tvrdí Němeček.

Zvíře se podle něj dostalo ven nedopatřením. „Manželka se vracela z procházky s kočárkem a je pravda, že jeden pes jí vyklouzl ven, než stačila zavřít bránu. Netvrdíme, že nám pes neutekl. Co se stalo, stalo se," uznává majitel psa.

Jak Deník zjistil, není to ale poprvé, co podobný incident řešil. Jiný jeho pes napadl před třemi lety místní ženu, která okolo motorestu projížděla na kole. Zvíře měl na starosti Němečkův tehdy teprve desetiletý syn.

„To byla také moje chyba, ale všechno jsme si mezi sebou vyřešili. Ti lidé k nám normálně chodí na jídlo a dál se bavíme. Asi ho vyprovokovalo kolo, které běžně psi nemají rádi," pokoušel se Němeček vysvětlit, jak k nepříjemné situaci došlo. I napadení cyklistky se tehdy obešlo bez vážného zranění.