Dvacetiletý mladík přitom opustil brány věznice teprve letos v lednu díky prezidentské amnestii a nyní skončil opět ve vazbě. Obviněný Českolipan bude pykat za květnovou loupež v městském parku, kde zaútočil na stejně starého muže.

Lupič tady mladíka nejprve zastavil s otázkou, zda by mohl dostat jednu cigaretu. Nic zlého netušící chodec odvětil, že je nekuřák a pokračoval dál. Za chvíli ale ucítil tupou ránu do hlavy, která ho srazila na zem a útočník se do něj pustil pěstmi i kopanci.

Když už napadený neměl sílu vstát, lupič mu prohledal kapsy a s nalezenými 150 korunami zmizel. Oloupený mladík následně strávil jednu noc na nemocničním lůžku, kde byl po ošetření z preventivních důvodů hospitalizován.

Dvacetiletý recidivista pobýval za obdobný čin ve vězení od loňského února. Měl si odsedět dva roky, ale na svobodu jej dostala amnestie. „Policisté se domnívají, že by na svobodě v násilné trestné činnosti mohl pokračovat, a proto potom, co ho obvinili z krádeže a ze zločinu loupeže, podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazební věznice," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Kromě násilného útoku muže letos několikrát přistihli ve dvou prodejnách v České Lípě, jak se snaží bez placení odnést různé zboží.