Promyšlená krádež sice dvojici vyšla, ale neprošla. Českolipským kriminalistům se podařilo případ z pondělního rána objasnit a pětadvacetiletého zaměstnance baru na sídlišti Špičák v České Lípě už stíhají pro spolupachatelství na krádeži.

K vloupání do baru v Hornické ulici došlo v pondělí mezi jednou hodinou po půlnoci a desátou dopoledne. S klíčem a znalostí bezpečnostního kódu neměl komplic pracovníka žádný problém se dostat dovnitř.

V lokále vypáčil skříňku u barového pultu, kde našel příruční pokladnu s hotovostí 5 000 korun a stravenkami. Z baru si dále odnesl různé alkoholické nápoje, cigarety a žvýkačky. Majitel podniku vyčíslil celkovou škodu na 12 000 korun. O lup se pak dvojice pachatelů rozdělila.

„V současné době policisté zatím sdělili podezření z přečinu krádeže ve spolupachatelství pouze zaměstnanci baru, kdy trestní stíhání proti druhému pachateli nebylo ještě zahájeno. Za spáchání uvedeného přečinu hrozí oběma pachatelům až dvouletý trest odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.