Nebýt kolemjdoucích, kteří brutální útok zarazili a přivolali městské strážníky, nemusela žena vstát ze země. Útočník navíc jednoho ze svědků ohrožoval nožem.

K incidentu došlo ve čtvrtek v Mariánské ulici nad náměstím T. G. M. kolem druhé hodiny odpolední. „Na ženu zaútočil velmi brutálně, mlátil ji pěstmi a když byla na zemi, kopal do ní. Takhle se nepoperou ani chlapi v hospodě,“ popsal českolipský místostarosta Tomáš Vlček, který byl svědkem napadení.

Ten vyzval útočníka, aby přestal ženu mlátit a přivolal městské policisty. Během telefonátu se ale násilník do partnerky pustil znovu. Tentokrát se ji snažil bránit kolemjdoucí muž.

Toho začal útočník ohrožovat nožem a přitom okolostojícím vyhrožoval smrtí a velmi vulgárně nadával. Nepřestal, ani když dorazili městští strážníci. Před nimi si vzal malé štěně do náruče jako živý štít.

„Proti útočníkovi jsme museli použít donucovací prostředky. Při prohlídce jsme u něj našli dva nože,“ sdělil zástupce velitele městských strážníků Antonín Doležal s tím, že násilníka předali státním policistům. Podle zjištění Deníku byl útočník prý pod vlivem návykových látek.