Ranou pěstí do obličeje mu způsobil zlomeninu očnice, která si vyžádala částečnou ztrátu zraku a následně složitou operaci. Neznámému agresorovi hrozí až tři roky vězení za výtržnictví a ublížení na zdraví. Informovala o tom mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. „Zdá se, že šlo o jeden z typických incidentů, které vzniknou bez jakéhokoli reálného základu, třeba vlivem vypitého alkoholu," připustila Baláková.

Trojice mužů agresora popsala jako muže ve věku mezi 20 až 25 lety, výšky zhruba 180 centimetrů s blond vlasy, štíhlé postavy a zřejmě s modrýma očima. K incidentu došlo v neděli 8. února ve dvě hodiny nad ránem. Agresor si uvnitř baru vyhlédl trojici mladých mužů, kteří se společně přišli na diskotéku bavit. „Ve společnosti dalších dvou mužů začal bezdůvodně vyvolávat konflikt. Jednoho z kamarádů poškozeného napadl už na parketě, když ho udeřil pěstí do brady," popsala mluvčí.

Přestože si muži vyslechli i řadu hrubých slovních urážek, konflikt vířit nechtěli a agresora se snažili ignorovat. Ten se ale nenechal odradit a na jednoho z mladíků si počkal venku. „Napadl ho pěstí do obličeje do oblasti oka. Lze říci, že šlo o brutální útok, protože mladý muž skončil v nemocnici, kde se musel podrobit operaci," uvedla Baláková.

Trojice mužů agresora popsala jako muže ve věku mezi 20 až 25 lety, výšky zhruba 180 centimetrů s blond vlasy, štíhlé postavy a zřejmě s modrýma očima. „Vlasy měl za pomoci gelu vyčesané, doprovázeli ho další dva muži s podsaditými postavami," doplnila Baláková.

Protože je pravděpodobné, že se pachatel pohybuje častěji na podobných místech, policie v této souvislosti prosí veřejnost o jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho dopadení. Polici je možné kontaktovat na známé lince 158.