Ten ji v sobotu po půlnoci vylákal z domova na schůzku, na které si měli vyříkat své partnerské problémy. Ta ale nakonec vyústila kolem půl třetí nad ránem v brutální útok na ni. „Agresivní muž ji přímo na ulici začal tlouct pěstmi do obličeje, a když upadla na zem, kopal ji do obličeje a také jí měl šlapat po hlavě. Poté ji ponechal ležet bez pomoci napospas osudu a odešel,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Ženu objevila až náhodná kolemjdoucí, která zavolala záchrannou službu.

„Žena utrpěla mnohočetné zlomeniny v obličeji s nutností dlouhodobé léčby a rekonvalescence. To, jak žena po napadení vypadala, otřáslo i zkušenými kriminalisty, kteří za svou dlouholetou praxi viděli už ledacos,“ dodala Baláková. Policisté po útočníkovi ihned začali pátrat a podařilo se jim ho zadržet téhož dne dopoledne.

„Muže policisté obvinili ze zločinu těžkého ublížení na zdraví, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Není vyloučeno, že právní kvalifikaci případu po zadokumentování dalších podkladů ještě zpřísní. „Vyšetřovatel podal podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Chtěl tím zabránit tomu, aby obviněný ovlivňoval dosud nevyslechnuté svědky, a aby své násilné chování zopakoval,“ upřesnila Baláková.