Nehody na silnicích většinou nepřináší nic dobrého, jeden pojištěný alespoň pobavil. Vymlouval se, že viníka nenašel. „Byla taková mlha, že jsme v ní viníka nemohli dohledat,“ snažil se. Zda pojišťovnu přesvědčil, nevíme.

Jiný řidič barvitě popisoval svou dopravní nehodu. „Během cesty mi praskla levá přední pneumatika, důsledkem čehož jsem narazil do střední betonové bariéry, následkem čehož se kompletně svlékla ona prasklá pneumatika a doslova a do písmene odskákala někam po dálnici do tmy,“ uvedl.

U nehod může docházet i ke konfliktům. Vše přitom začíná nevinně. „Nejprve jsme se dohodli, že nemá cenu volat policii, ale potom mě napadlo, aby na mě dýchl. To nechtěl učinit a navrhoval, že by na mě plivl,“ popisoval svůj problém další motorista.

Proč měl po nehodě pozitivní dechovou zkoušku na alkohol velmi přesvědčivě vysvětloval jiný řidič. „Na zadním sedadle jsem převážel dvacet lahví bílého vína a láhev minerálky. Nezvládl jsem řízení a vyjel mimo vozovku do příkopu. Po nehodě jsem byl v šoku. Jelikož jsem si potřeboval vypláchnout ústní dutinu po zranění, sáhl jsem po první láhvi, kterou jsem nahmátl. Jelikož jsem si ústní dutinu vypláchl celým obsahem láhve, je jasné, že po příjezdu policie byla dechová zkouška pozitivní.“ Jak jinak.

Majitelé nemovitostí

Těžký život mají i majitelé bytů, chalup a domů. Jeden z nich dokonce odhalil organizovaný zločin. „Okno do kuchyně mi rozbil sousedův chlapec a nebylo to v okolí poprvé, takže máme podezření, že je to organizované, zvláště když jeho strýc je sklenář,“ uváděl.

Největšími smolaři, připomínajícími trochu večerníček Pat a Mat, jsou ale jiní pojištěnci. Ti se snažili rekonstruovat svůj dům. „O půl druhé odpoledne jsme odřízli střešní konstrukci v domnění, že se nejedná o střešní konstrukci. Část konstrukce se tím narušila a došlo ke zborcení střechy.“ Byla to střecha.

Potíže na cestách

Ani návštěva cizích zemí nemusí přinášet jen příjemné zážitky. Leckde překážela neznalost tamního jazyka. „Ten Turek se chtěl z pojistné události vykroutit pomocí jazykové bariéry,“ stálo v jednom popisu.

Další pojištěný se pokoušel přesvědčit německé záchranáře, že houbaření není žádný náročný sport. Po pádu ze srázu. „Je fakt, že jsem v těžkém terénu uklouzl a spadl do té rokle, ale trvám na svém pojištění s tím, že houbaření není nebezpečným sportem, což jsem německým zachráncům nedokázal vysvětlit.“ A problém mohou způsobit i islandské gejzíry. „Gejzír na mě pojednou vyšplíchl, i když jsem stál v bezpečí, které zaručoval provázek kolem.

Nejnižší plnění

A na závěr jedno z nejmenších vyplacených plnění v pojišťovnách. Motorista uplatnil 75 korun za prasklý plastový kryt směrového ukazatele Škody 120.