Během vyšetřování museli policisté řešit záhadu, jak je možné, že ze zamčeného a elektronicky zabezpečeného objektu mizí věci a peníze. Vysvětlení se později ukázalo být velmi jednoduché. Svou kariéru zloděje zahájil muž ještě jako zaměstnanec restaurace v kulturním domě v prosinci loňského roku. V předvánočním období si během provozní doby přivlastnil volně odloženou kasírtašku s penězi a stravenkami.

„V krádežích pak pokračoval i po skončení svého pracovního poměru. K tomu využíval neoprávněně opatřeného klíče od provozovny a znalostí zvyků obsluhy restaurace,“ říká Milan Bradáč z českolipské Policie ČR.

Scénář krádeží byl pokaždé prakticky stejný. Bývalý zaměstnanec sledoval obsluhu restaurace, a když se pracovníci šli převléknout do šatny, pomocí shodného klíče se dostal do podniku, kde kradl. Musel pokaždé postupovat velice rychle, protože po převléknutí obsluha objekt elektronicky zajistila a nepomohl by mu tedy ani shodný klíč.

Lapka dával přednost penězům v hotovosti, ale nepohrdl ani televizorem, notebookem, alkoholickými nápoji nebo potravinami. V jednom případě dokonce kvůli drobným mincím poničil automat na tabákové výrobky.

Celkem se takto do restaurace vloupal čtyřikrát. Při pátém pokusu byl však na místě přistižen bezpečnostní službou, která přivolala policii. Policistům se tak potvrdilo jejich podezření, že bývalého zaměstnance správně tipovali jako možného pachatele. Zloděj byl obviněn z trestného činu krádeže. Celkově chmaták způsobil škodu za 186 tisíce korun. Nyní mu hrozí až pětileté vězení