„Začátkem týdne byl na Českolipsku zadržen šestadvacetiletý muž z České Lípy, proti kterému je již vedeno z minulosti trestní stíhání pro vloupání do rodinných domů na Českolipsku a také pro sérii vloupání do motorových vozidel v Praze," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie.

V tomto týdnu na něj ale spadla klec. Kriminalisté ho nově usvědčili z vloupání do osobního vozidla značky Opel Insignia v Ruské ulici v České Lípě z května letošního roku, odkud odcizil golfové oblečení a vybavení za 41 200 korun, a dále ze dvou červencových krádeží jízdních kol v České Lípě a v Pihelu se škodou 21 000 korun. Přitom už byl třemi soudy za krádeže pravomocně odsouzen, a to Okresním soudem v České Lípě, Obvodním soudem pro Prahu 3 a Obvodním soudem pro Prahu 2.

Poté, co ho kriminalisté obvinili z nových skutků, podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Obávají se přirozeně toho, že by na svobodě ve své majetkové trestné činnosti pokračoval, a také toho, že by se trestnímu stíhání vyhýbal.