Dvouleté výročí od podmínečného propuštění z vězení se muž na začátku srpna rozhodl „oslavit“ po svém. Nenapadlo ho totiž nic jiného, než ,,jít udělat prachy“, jak sám uvedl v protokolu. V brzkých ranních hodinách zavítal do výdejního skladu jedné z prodejen v Kamenickém Šenově.

„Vypáčením dveří se dostal do objektu, kde z různých jemu volně přístupných prostor odcizil finanční hotovost, která byla uložena ve sklenicích ve skříních a v pokladnách. Navíc si s sebou ještě odnesl 319 kusů krabiček cigaret,“ uvedl policejní mluvčí Klára Jeníčková. Svou návštěvou recidivista způsobil škodu ve výši 302 879 korun.

Ilustrační foto.
Seniorka z Českolipska poslala falešnému lékaři desítky tisíc korun

V předposledním srpnovém dni se muž vydal pro změnu do města Cvikov, kde se vloupal do zaparkovaného autobusu. Rozbil větrací okénko, kterým se protáhl dovnitř. Z autobusu sebral drobné mince, různé cukrovinky, propisku, autolékárničku a v neposlední řadě štětku na údržbu interiéru autobusu. Zde způsobil škodu ve výši 1 464 korun.

Českolipští kriminalisté brzy oba případy objasnili a zahájili stíhání 38letého muže pro přečin pokračující krádeže vloupáním a přečin poškození cizí věci, za což muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.